Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nepal
16.08.2014 10:03

Powódź w Nepalu pochłonęła już kilkadziesiąt ofiar

Od trzech dni w Nepalu nieustannie pada deszcz. Wylały rzeki, pod wodą znalazły się setki domów, co najmniej dwieście uległo kompletnemu zniszczeniu. Ewakuowano ponad 3,5 tysiąca osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W wyniku ogromnej powodzi w Nepalu zginęły już 53 osoby. Żywioł dotknął jednej czwartej terytorium kraju. Powódź i towarzyszące jej osunięcia ziemi odcięły od świata wiele wsi.

Od trzech dni w Nepalu nieustannie pada deszcz. Wylały rzeki, pod wodą znalazły się setki domów, co najmniej dwieście uległo kompletnemu zniszczeniu. Ewakuowano ponad 3,5 tysiąca osób. Nie wiadomo co dzieje się z 75 osobami - nie ma z nimi kontaktu, kilkadziesiąt trafiło do szpitali.

W ostatnich latach w Nepalu co roku w porze deszczowej monsuny przynoszące gwałtowne opady wyrządzają ogromne straty. Przed dwoma tygodniami osunięcia ziemi w okolicach stołecznego Kathmandu zabiły 156 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
17 ofiar w Kambodży. Tysiące uciekają W Kambodży w porze deszczowej, która zazwyczaj rozpoczyna się w maju i trwa do października, często dochodzi do powodzi.
Nawałnice w Polsce. Ponad 1100 interwencji W wyniku nagłych opadów zostało zalanych 14 posesji. W nocy nadal nieprzejezdny był 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 727
Tagi: nepal, powódź, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz