Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pozycja Schetyny w PO. "Nie zachowa stanowiska wiceprzewodniczącego"

0
Podziel się:

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Donald Tusk nie rekomendował wiceprzewodniczącego do zarządu krajowego partii.

Pozycja Schetyny w PO. "Nie zachowa stanowiska wiceprzewodniczącego"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Grzegorz Schetyna prawdopodobnie nie zachowa stanowiska pierwszego wiceprzewodniczącego PO - mówi poseł Marzena Okła-Drewnowicz z zarządu krajowego tej partii. Dziś w Warszawie zbierze się Rada Krajowa Partii, by wybrać zastępców Donalda Tuska, sekretarza generalnego, skarbnika oraz członków zarządu krajowego.

Marzena Okła-Drewnowicz mówiła w radiowej Jedynce, że jest bardzo prawdopodobne, iż zostanie zachowane stanowisko pierwszego wiceprzewodniczącego PO. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie będzie nim nadal Grzegorz Schetyna.

- _ Raczej mam te pewność, bo Grzegorz Schetyna był pierwszym wiceprzewodniczącym w obecnej kadencji Platformy, więc myślę, że ta rotacja jest naturalna _ - ocenia posłanka. Dodała, że dla Grzegorza Schetyny zawsze będzie miejsce w Platformie.

- _ Ja przypominam, że w miesiącach wakacyjnych to my głosowaliśmy i to my wybraliśmy przewodniczącego partii. Dlatego też w dużej mierze dzisiaj konsekwentnie respektujemy też wskazany przez niego kierunek. Miejsce dla Grzegorza Schetyny na pewno było, jest i będzie w Platformie Obywatelskiej. Jakie - to zobaczymy, jakie wyznaczy sam przewodniczący, bo to my go wybraliśmy _ - podkreśliła Okła-Drewnowicz.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa, do zarządu PO premier będzie rekomendował Radzie Krajowej między innymi Ewę Kopacz, Hannę Gronkiewicz-Waltz, Jadwigę Rotnicką, Pawła Grasia, Cezarego Grabarczyka, Bogdana Borusewicza, Radosława Sikorskiego oraz Jacka Rostowskiego. W tym gronie nie ma Grzegorza Schetyny. Jego stronnicy już zapowiedzieli, że zgłoszą jego kandydaturę z sali.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)