Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pożyczka przy umowie zlecenie i umowie o dzieło - czy osoby zatrudnione w oparciu o takie umowy mogą mieć problemy z wzięciem pożyczki?

1
Podziel się:

Pożyczki dostępne m.in. przez Internet to dobry sposób na pozyskanie funduszy w krótkim czasie. Z takiej możliwości najczęściej korzystają więc osoby, które potrzebują pieniędzy na nieprzewidziane wydatki. By starać się o tego typu dofinansowanie trzeba spełnić pewne warunki, sama procedura starania się o pożyczkę jest jednak w porównaniu do kredytów bankowych znacznie uproszczona.

Pożyczka przy umowie zlecenie i umowie o dzieło - czy osoby zatrudnione w oparciu o takie umowy mogą mieć problemy z wzięciem pożyczki?
Pożyczki dostępne m.in. przez Internet to dobry sposób na pozyskanie funduszy w krótkim czasie. Z takiej możliwości najczęściej korzystają więc osoby, które potrzebują pieniędzy na nieprzewidziane wydatki. By starać się o tego typu dofinansowanie trzeba spełnić pewne warunki, sama procedura starania się o pożyczkę jest jednak w porównaniu do kredytów bankowych znacznie uproszczona.

Kto może starać się o pożyczkę?

Do największych zalet pożyczek dostępnych przez Internet należy z pewnością maksymalne ograniczenie formalności podczas ich przyznawania. Klienci decydujący się na skorzystanie z oferty firm pożyczkowych muszą tylko wypełnić wniosek dostępny na stronie internetowej pożyczkodawcy. Mogą się o nią ubiegać również osoby nieposiadające konta w banku – wówczas pieniądze odbierają w urzędzie Poczty Polskiej po okazaniu dowodu osobistego i podaniu kodu przesłanego przez pożyczkodawcę - oczywiście o ile wniosek o dofinansowanie zostanie rozpatrzony pozytywnie. Z odpowiedzią odmowną spotkają się osoby, które nie posiadają obywatelstwa RP bądź też nie osiągnęły wymaganego wieku. Problemy z otrzymaniem pożyczki mogą też mieć osoby wpisane na rejestr dłużników – coraz więcej firm udzielających pożyczek weryfikuje swoich klientów w Biurze Informacji Gospodarczej oraz Biurze Informacji Kredytowej.

Pożyczka a umowa z pracodawcą

Osoby zatrudnione na podstawie umowy zlecenia bądź umowy o dzieło mogą spotkać się z odmowną odpowiedzią banku na wniosek o kredyt gotówkowy, hipoteczny, samochodowy czy inną formę zobowiązania. Instytucje tego typu wnikliwie badają zdolność kredytową klientów, aby ustalić, czy będą oni w stanie wywiązać się z umowy i spłacać terminowo zobowiązanie. Pracownicy banków biorą pod uwagę kilka czynników, m. in. takich jak stan majątkowy, stan rodzinny czy właśnie umowę z pracodawcą. Firmy pożyczkowe nie wymagają od swoich klientów potwierdzenia stałych dochodów, stąd też staranie się o dofinansowanie jest w tym przypadku znacznie łatwiejsze. Warto przy tym wspomnieć, że z oferty tych ostatnich bardzo często korzystają osoby posiadające stałe źródło dochodów. Według badania przeprowadzonego przez Scopos na zlecenie jednej z firm pożyczkowych, klienci tego typu przedsiębiorstw zarabiają miesięcznie od 2000 do 5000 zł i nie mają trudności z terminowym regulowaniem zaciągniętego zobowiązania. Z pożyczek korzystają
więc w sytuacji, kiedy muszą pokryć wydatki, jakich wcześniej nie uwzględnili. Umowa zlecenie czy umowa o dzieło z całą pewnością nie stanowią jednak przeszkody w staraniu się o pożyczkę online, więc osoby zatrudnione w oparciu o tego typu umowy, jeśli tylko spełniają pozostałe warunki wymagane przez pożyczkodawcę, mogą ubiegać się o dofinansowanie.

Co wpływa na zainteresowanie pożyczkami online?

Pożyczki dostępne przez Internet pozwalają otrzymać pieniądze nawet po kilkunastu minutach od złożenia wniosku, nic więc dziwnego, że cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że działalność firm pożyczkowych jest regulowana odpowiednimi przepisami prawa. Zgodnie z tzw. ustawą antylichwiarską obowiązującą od wiosny 2016 roku, koszty pozaodsetkowe udzielanych pożyczek nie mogą przekroczyć 25% pożyczonej kwoty i 30% tej sumy w skali roku. Ponadto firmy pożyczkowe są zobowiązane do rzetelnego przedstawiania swoich ofert w reklamach, a osoby rozważające możliwość starania się o dofinansowanie swoich celów mogą sprawdzić, czy konkretne przedsiębiorstwo działa zgodnie z prawem. Klienci tego typu firm mają więc większe poczucie bezpieczeństwa, a według badania reputacji sektora finansowego przeprowadzonego przez Kantar TNS, wskaźnik zaufania do przedsiębiorstw oferujących pożyczki w ostatnim czasie dynamicznie rośnie.

Odpowiedzialne pożyczanie

Chociaż otrzymanie pożyczki przez Internet nie sprawia większych trudności i nie wiąże się ze skomplikowanymi procedurami, warto pamiętać, że każde zobowiązanie trzeba kiedyś spłacić. O odpowiedzialnym pożyczaniu wspominają sami właściciele firm oferujących szybkie pożyczki: „Dbamy o jakość obsługi klienta i jasność informacji związanej z wysokością oraz kosztami rat. Hasłem marki SuperGrosz jest odpowiedzialne pożyczanie. I tak działamy – w oparciu o transparentne, jasne zasady, za co doceniają nas zarówno klienci pożyczkowi, jak również partnerzy biznesowi.” – mówi Piotr Siwiec, Prezes i Współzałożyciel firmy SuperGrosz Sp. z o.o. oferującej pożyczki ratalne. Te słowa potwierdzają, że przedsiębiorstwa zajmujące się udzielaniem pożyczek przez Internet stawiają na jakość usług i dbają o swoich klientów, co z pewnością również przekłada się na większe zainteresowanie tego typu produktami.

Podsumowanie

Pożyczki przez Internet mogą być świetną alternatywą dla osób, które spotkały się z odrzuceniem wniosku o kredyt gotówkowy w banku z powodu umowy o dzieło bądź umowy zlecenia, które dla tego typu instytucji są mało wiarygodnymi źródłami dochodów. Pożyczane przez Internet pieniądze to w większości przypadków stosunkowo niewielkie kwoty wynoszące kilka tysięcy złotych, przy czym stali klienci mogą starać się o pożyczenie większych sum. Trzeba jednak pamiętać, że firmy pożyczkowe – chociaż nie żądają okazania dokumentów potwierdzających stałe dochody – wymagają spełnienia określonych warunków. Osoby nieposiadające polskiego obywatelstwa, zbyt młode lub wpisane do rejestru dłużników muszą liczyć się z decyzją odmowną. Warto też pamiętać o odpowiedzialnym pożyczaniu – każdą pożyczkę trzeba kiedyś spłacić!

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
JulkaQ
6 lat temu
zastanawiam się nad pożyczkę online na wakacje do Portugalii, która zawsze chciałam odwiedzić z partnerem, co myślicie , możę są jakieś fajne oferty na rynku, z których korzytsaliście?