Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pozytywny PiS

0
Podziel się

Rada Polityczna PiS przyjęła uchwałę "Polska zmierza w dobrą stronę".

Pozytywny PiS
(PAP/Andrzej Wiktor)
bDyFuybV

Rada PiS przyjęła uchwałę "Polska zmierza w dobrą stronę", w której pozytywnie oceniono kierunek rozwoju Polski. Oceniając sytuację w kraju premier Kaczyński podkreślił, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Premier Jarosław Kaczyński powiedział po posiedzeniu Rady Politycznej PiS, że jest w dalszym ciągu akceptacja dla obecnego układu koalicyjnego. Przyznał jednak, że podczas posiedzenia podnosiły się głosy o pewnych niedogodnościach.

Jarosław Kaczyński zwrócił także uwagę, że wolą Rady Politycznej jest dalsza walka z układami w kraju na wojewódzkim i niższych szczeblach. Jak powiedział premier chodzi o trwanie na stanowiskach ludzi skompromitowanych, którzy wywodzą swoje stanowiska z poprzedniego układu. Premier podkreślił, że walka z tą sytuacją ma głębokie uzasadnienie, gdyż powiązania te wpływają negatywnie na nasze życie społeczne.

bDyFuybX

Odnosząc się do kryzysu dotyczącego stanowiska prezydenta Warszawy premier powtórzył, że najważniejsze jest przestrzeganie prawa.Zaapelował przy tym do Rady Warszawy, żeby uznała wygaśnięcie mandatu Hanny Gronkiewicz-Waltz, by jak najszybciej mogły odbyć się wybory.

_ Premier zdementował, że zamierza powierzyć Hannie Gronkiewicz-Waltz zarząd komisaryczny stolicy. "To jest nieporozumienie" - powiedział. _

Na tej samej konferencji prasowej, marszałek Jurek zwrócił uwagę na dobry kierunek zmian gospodarczych - wzrost gospodarczy, wzrost zatrudnienia i spadek bezrobocia. Podkreślił, że wzrosły też wpływy do budżetu.

Jurek powiedział, że jakiekolwiek zmiany gospodarcze nie będą skuteczne, jeżeli nie będą oparte, na solidnych, twardych zmianach prawnych, które zagwarantują, że prawo nie będzie fikcją, że będzie ono oznaczało ochronę praw obywateli i będzie skuteczne egzekwowane.

bDyFuycd

Marszałek powiedział, że nastąpił też przełom w polskiej polityce zagranicznej. Zwrócił przy tym uwagę, że podstawą tej polityki jest obrona interesów narodowych, czyli stawianie stanowiska Polski i szukanie sojusznika dla tego stanowiska.

bDyFuycy
KOMENTARZE
(0)