Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE
Średnie pensje rosną w skali roku; ale dwa ostatnie miesiące to spadki

Lotnisko Chopina bez połowy sklepów. Chaos i frustracja pasażerów na Okęciu

Lotnisko Chopina bez połowy sklepów. Chaos i frustracja pasażerów na Okęciu

Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

14 sklepów, czyli połowa powierzchni komercyjnej, na warszawskim lotnisku będzie zamknięta przez cały sezon wakacyjny. Pasażerowie oczekujący na lot stają w długich kolejkach albo snują się wśród pustych stanowisk.

Okres wakacyjny to najbardziej intratny dla portów lotniczych okres roku. Latem dochody lotnisk są zwykle wyższe. Blisko trzecią część, bo aż 30 proc., przychodów warszawskiego portu Okęcie związane jest z wynajmem powszechni handlowej – pisze "Gazeta Wyborcza".

Kłopot w tym, że ta wakacyjna nadwyżka w tym roku zostanie bardzo nadszarpnięta. Wszystko przez zmianę najemcy 14 punktów handlowych lotniska Chopina. Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", sklepy mogą być nieczynne nawet do jesieni – czyli przez właściwie w szczycie sezonu wakacyjnego.

ZOBACZ TEŻ: Lotnisko na Okęciu do likwidacji. Minister potwierdził wcześniejsze zapowiedzi rządu

- Modernizacja powierzchni handlowych Lotniska Chopina została rozpoczęta w terminie wygaśnięcia umów najmu i zakończenia procesu wyboru nowego najemcy – poinformowało biuro prasowe lotniska dla PAP.

Nowym najemcą ma być Baltona. Do 30 czerwca była nim spółka Lagradere Travel Retail. Pierwotna umowa z francuską firmą wygasła pod koniec ubiegłego roku. Lotnisko jednak rozpisało przetarg, do którego firma stanęła ponownie. Jak pisze "Wyborcza", przetarg jednak odwołano, a umowę podpisano z Baltoną.

 

 

Lagradere już zapowiada pozew przeciwko Polskim Portom Lotniczym, jak przekonuje, będzie bronić interesów firmy. Jej zdaniem działania PPL były nietransparentne.

CZYTAJ TEŻ: Zabawa z Chopinem w inwestycje widmo. Warszawskie lotnisko czeka na modernizację i doczekać się nie może

W efekcie na Okęciu panuje chaos. Jak pisze "Super Experss", zirytowani podróżni błąkają się w poszukiwaniu czynnych sklepów, a długie kolejki stają się fatalną wizytówką nie tylko największego portu lotniczego w kraju, ale i witającej turystów ze świata Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

okęcie, ppl, handel, lotnisko chopina
Czytaj także
Polecane galerie
jacko
2018-07-13 20:22
Słabo to rozegrali, zawsze przewagą Okęcia było spore zaplecze sklepów, że było gdzie połazić w oczekiwaniu na samolot, we wrześniu lecę enterem do Grecji i mam nadzieję że do tego czasu już sie ogarną z nowym najemcą bo stać w kolejkach po wodę czy gazetę to trochę słabe
sprawiedliwy
2018-07-13 19:02
aj waj! Michnik płacze!
turysta
2018-07-13 13:33
Przynajmniej mniej stracą kasy jak nie będą błąkać się po sklepach.Zawsze jakiś plus.
Pokaż wszystkie komentarze (18)