Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Praca w IT. HP zwolni kilkadziesiąt tysięcy ludzi

0
Podziel się:

Zarząd HP poinformował, że w najbliższym czasie zwolni od 25 tys. do 30 tys. pracowników.

Praca w IT. HP zwolni kilkadziesiąt tysięcy ludzi
(asiseeit/iStockphoto)
bEDeqsXp

Środki finansowe zaoszczędzone na etatach firma chce zainwestować w rozwój

HP kontynuuje realizację programu restrukturyzacji zatrudnienia, który rozpoczął się w firmie już w 2011 r., po tym, jak jej dyrektorem generalnym została Meg Whitman. Od tego czasu pracę w kalifornijskim koncernie straciło około 55 tys. osób.

Środki finansowe zaoszczędzone na etatach HP chce zainwestować w rozwój. Pod koniec ubiegłego roku poinformowano, że firma podzieli się na dwie spółki. Pierwsza z nich, HP Enterprise, skoncentruje się na najbardziej nowatorskich usługach, takich jak systemy cyberbezpieczeństwa czy technologia chmury.

bEDeqsXr

Domeną drugiej spółki, HP Inc., będą natomiast komputery i drukarki. Proces restrukturyzacji będzie kosztował blisko 2 mld dolarów. Jak informuje koncern, redukcje zatrudnienia obejmą te spośród jego struktur, z których powstanie HP Enterprise, mająca zadebiutować na giełdzie 1 listopada br.

Informatyczny gigant z Palo Alto od dłuższego czasu boryka się z trudnościami finansowymi. Wartość jego akcji zmalała w tym roku o blisko jedną trzecią. Od 1 listopada oficjalnie rozpoczną też działalność dwie spółki powstałe w wyniku podziału HP: HP Inc. (obecnie działy komputerowy oraz druku) i Hewlett-Packard Enterprise (rozwiązania dla firm i oprogramowanie). Wcześniej zostanie sfinalizowane organizowanie nowych spółek i przygotowanie do samodzielnego funkcjonowania.

Szefem HP Inc. zostanie obecny wiceprezes HP, Dion Weisler, a aktualna CEO HP, Meg Whitman, obejmie kierownictwo w Hewlett-Packard Enterprise. W Polsce dyrektorem zarządzającym HP Inc. będzie Jacek Żurowski, kierujący aktualnie lokalnym działem HP PPS (PC i druk). W lutym i marcu br. zarejestrowano w KRS obie nowe spółki HP.

Zobacz także: Zobacz także: Ukraińskie firmy informatyczne zaleją polski rynek
bEDeqsXS
praca
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)