Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Praca w IT. HP zwolni kilkadziesiąt tysięcy ludzi

Praca w IT. HP zwolni kilkadziesiąt tysięcy ludzi

Fot. asiseeit/iStockphoto

Zarząd HP poinformował, że w najbliższym czasie zwolni od 25 tys. do 30 tys. pracowników. Środki finansowe zaoszczędzone na etatach firma chce zainwestować w rozwój

HP kontynuuje realizację programu restrukturyzacji zatrudnienia, który rozpoczął się w firmie już w 2011 r., po tym, jak jej dyrektorem generalnym została Meg Whitman. Od tego czasu pracę w kalifornijskim koncernie straciło około 55 tys. osób.

Środki finansowe zaoszczędzone na etatach HP chce zainwestować w rozwój. Pod koniec ubiegłego roku poinformowano, że firma podzieli się na dwie spółki. Pierwsza z nich, HP Enterprise, skoncentruje się na najbardziej nowatorskich usługach, takich jak systemy cyberbezpieczeństwa czy technologia chmury.

Domeną drugiej spółki, HP Inc., będą natomiast komputery i drukarki. Proces restrukturyzacji będzie kosztował blisko 2 mld dolarów. Jak informuje koncern, redukcje zatrudnienia obejmą te spośród jego struktur, z których powstanie HP Enterprise, mająca zadebiutować na giełdzie 1 listopada br.

Informatyczny gigant z Palo Alto od dłuższego czasu boryka się z trudnościami finansowymi. Wartość jego akcji zmalała w tym roku o blisko jedną trzecią. Od 1 listopada oficjalnie rozpoczną też działalność dwie spółki powstałe w wyniku podziału HP: HP Inc. (obecnie działy komputerowy oraz druku) i Hewlett-Packard Enterprise (rozwiązania dla firm i oprogramowanie). Wcześniej zostanie sfinalizowane organizowanie nowych spółek i przygotowanie do samodzielnego funkcjonowania.

Szefem HP Inc. zostanie obecny wiceprezes HP, Dion Weisler, a aktualna CEO HP, Meg Whitman, obejmie kierownictwo w Hewlett-Packard Enterprise. W Polsce dyrektorem zarządzającym HP Inc. będzie Jacek Żurowski, kierujący aktualnie lokalnym działem HP PPS (PC i druk). W lutym i marcu br. zarejestrowano w KRS obie nowe spółki HP.

Zobacz także: Ukraińskie firmy informatyczne zaleją polski rynek

 

 

restrukturyzacja, it, hp, praca
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Project Manager
83.238.225.* 2015-09-16 14:38
Zamiast swoich drogich pracowników, wykorzystają outsourcing z Indii....
Aarturx
109.199.17.* 2015-09-16 14:13
Żegnamy!
Edi88
89.68.237.* 2015-09-16 13:02
No cóż, skończyły się lewe zamówienia z polskiej budżetówki.
Zobacz więcej komentarzy (5)