Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Praca sklepów w święta. Tu zrobisz zakupy

0
Podziel się

W święta o zakupach raczej nikt nie myśli. Warto jednak przypomnieć, że jutro i pojutrze na pewno niczego nie kupimy w super, hipermarketach i innych dużych placówkach handlowych.

Praca sklepów w święta. Tu zrobisz zakupy
(sjlocke/iStockphoto)
bDAbYvph

_ Kodeks pracy przewiduje od kilku już lat zakaz pracy w handlu w święta _- mówi rzeczniczka Państwowej Inspekcji Pracy Danuta Rutkowska. Wyjaśnia, że otwarte mogą być osiedlowe sklepiki ale tylko wówczas, gdy za ladą stanie właściciel lub osoba zatrudniona w oparciu o umowę cywilno-prawną.

Przepis o zakazie handlu w święta jest łamany sporadycznie. Na pracodawcę, który zatrudni w święta pracownika czekają wysokie kary, sięgające 30 tysięcy złotych.

Zakaz handlu w święta nie dotyczy stacji benzynowych, w których można kupić nie tylko paliwo, ale także artykuły codziennego użytku. Nie dotyczy też aptek, barów,
restauracji, hoteli czy kwiaciarni.

bDAbYvpj
Czytaj więcej w Money.pl
Zobacz, gdzie można dziś zrobić zakupy Dzisiaj i jutro wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe powinny być zamknięte. Ale...
To prawdziwa rewolucja we włoskim handlu Po raz pierwszy we Włoszech sklepy 25 grudnia, czyli w dniu święta Bożego Narodzenia, mogą być otwarte.
Handlowcy apelują o...krótsze zakupy W Warszawie ma być zorganizowany happening w tej sprawie.
bDAbYvpK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)