Notowania

Premier jak Robin Hood. Zabrał mafii, by dać na drogi lokalne

Mateusz Morawiecki otworzył nową drogą powiatową Zaliszcze-Podedwórze. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln złotych. Premier zaznaczył, że budowy i remonty dróg lokalnych są możliwe dzięki pieniądzom odebranym mafiom VAT-owskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojtek Jargiło)
Premier Mateusz Morawiecki na otwarciu nowej drogi powiatowej Zaliszcze-Podedwórze.

Droga powiatowa Zaliszcze-Podedwórze ma ok. 5 km długości. To bardzo ważna trasa w okolicy Parczewa. Niestety, od 2015 roku nieprzejezdna z powodu złego stanu.

Przedsiębiorcy o propozycjach premiera: niech budują lokalne firmy

Remont drogi był możliwy dzięki środkom z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Inwestycja kosztowała 2 mln 300 tys. zł. Dofinansowanie wyniosło 80 proc.

- Środki na budowę takich dróg, budowę dróg lokalnych, które teraz rozwijamy w zakresie do tej pory nieistniejącym, nie obserwowanym, odzyskaliśmy z rąk mafii VAT-owskich, wyłudzaczy i przestępców podatkowych - powiedział Mateusz Morawiecki podczas uroczystego otwarcia drogi.

Premier powiedział, że poprzednia koalicja rządzącarocznie średnio wydawała na drogi lokalne 650 mln zł, a dzięki powstającemu Funduszowi Dróg Samorządowych obecny rząd zamierza wydać w przyszłym roku na drogi lokalne 6,5 mld zł.

Za okazane wsparcie podziękował wójt gminy Podedwórze Krzysztof Chilczuk. Dodał, że wyremontowana droga o długości ponad 5 km to spory odcinek.

- To droga dojazdowa do lekarza, do urzędu, do banku, do szkoły dla tych mieszkańców. Ale to tylko 10 proc. potrzeb w infrastrukturze drogowej na terenie gminy Podedwórze – zaznaczył wójt.

O remont drogi mieszkańcy starali się od dawna, nawet sami zebrali na ten cel 30 tys. zł, które zostało przekazane na inwestycję w formie darowizny.

Przypomnijmy, że dotychczasowe programy pomocowe na budowę i modernizację dróg lokalnych wymagały 50-procentowego wkładu własnego samorządów, ale tutejsze samorządy nie były w stanie zebrać wystarczających środków. Natomiast nowy program rządowy dopuszcza dofinansowanie do wysokości 80 proc. kosztów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: budowa dróg w polsce, premier mateusz morawiecki, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-10-2018

ŁajdactwoKażdego człowieka, który ubiega się o stanowisko państwowe, lub zajmuje takie stanowisko, należy badać pod względem psychiatrycznym, od zaraz. Polska … Czytaj całość

06-10-2018

kartofeldroga Mój Boże pisowska durnota, Krzywomordy gdybys miał choć troche honoru powinienes sam uwolni9ć Polske od swojej osoby. Z tych kłamstw kreatura … Czytaj całość

06-10-2018

JaroPremier do dymisji. Pod sąd. Precz z komuną.

Rozwiń komentarze (78)