Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier Danii obejmie przewodnictwo szczytu

0
Podziel się

Zastąpi on minister, która była krytykowana za sprzyjanie krajom bogatym.

Premier Danii obejmie przewodnictwo szczytu
(PAP/EPA)
bEhnwDkl

Premier Danii Lars Lokke Rasmussen (na zdjęciu) zastąpi duńską minister ds. klimatu i energetyki Connie Hedegaard na stanowisku przewodniczącego ONZ-owskich negocjacji klimatycznych w Kopenhadze - poinformowało ONZ.

_ - Przy tak dużej liczbie przybywających szefów państw i rządów właściwe jest, aby przewodniczącym był premier Danii - _oświadczyła Hedegaard. _ - Jednakże premier wyznaczył mnie na swojego specjalnego przedstawiciela i nadal będę uczestniczyła w negocjacjach nad ostatecznymi wnioskami _.

Duńska minister ds. klimatu oświadczyła, że posunięcie to było czysto proceduralne.

bEhnwDkn

Hedegaard była krytykowana przez kraje afrykańskie za sprzyjanie w trakcie negocjacji krajom bogatym.

Rozmowy klimatyczne były kontynuowane w nocy z wtorku na środę jednak dotąd ich uczestnikom nie udało się rozwiązać głównych kwestii spornych. Do Kopenhagi zaczynają przybywać światowi przywódcy, którzy mają nadzieję na zawarcie porozumienia do piątku.

ZOBACZ TAKŻE:

Raporty Money.pl
*Trucie coraz droższe. Miliardy na środowisko * Co roku w Polsce powstaje ponad 130 mln ton odpadów. Pod względem emisji CO2 zajmujemy 11 miejsce na świecie.
*Ile kosztuje globalne ocieplenie? * Do walki z globalnym ) ociepleniem przyłączyło się amerykańskie lobby przedsiębiorców. Poskutkowało - prezydent zapowiedział we wczorajszym orędziu do narodu, że zamierza doprowadzić do obniżenia zużycia benzyny o jedną piątą w ciągu 10 lat.
bEhnwDkO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)