Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier obiecał to w expose. Rusza przetarg

0
Podziel się:

Do 29 kwietnia można składać wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na projekt i budowę 16-kilometrowej obwodnicy Marek.

Premier obiecał to w expose. Rusza przetarg
(PAP/Radek Pietruszka)
bESJyzAR

Do 29 kwietnia można składać wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na projekt i budowę 16-kilometrowej obwodnicy Marek - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Trasa ma odciążyć podwarszawskie miasto od uciążliwego ruchu tranzytowego.

Jak podała GDDKiA, droga S8 na odcinku Marki - Radzymin będzie miała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu oraz obustronny pas awaryjny. Dojazd do drogi będzie możliwy poprzez cztery węzły drogowe: Zielonka, Kobyłka, Wołomin i Radzymin Południowy.

Dyrekcja poinformowała, że zostaną wybudowane także chodniki i ścieżki rowerowe. Postawione będą również zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt czy system odprowadzania i oczyszczania wód opadowych.

bESJyzAT

GDDKiA podała, że inwestycja będzie realizowana w dwóch częściach. _ Pierwsza - od węzła +Marki+ (bez węzła) do węzła +Kobyłka+ - zostanie zrealizowana w 32 miesiące od dnia podpisania umowy. Druga - od węzła +Kobyłka+ (bez węzła) do węzła +Radzymin Płd.+ - zostanie zrealizowana w ciągu 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy. W ciągu 32 miesięcy zostanie oddany do ruchu nowy ciąg drogi S8, cztery miesiące przeznaczone będą na remont fragmentu starej DK nr 8 _ - poinformowała GDDKiA.

Dyrekcja podała również, że wykonawcy mogą złożyć wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu tylko na jedno zadanie. GDDKiA planuje, że umowy z wykonawcami zostaną podpisane na początku 2014 roku.

Ogłoszenie w 2013 r. przetargu na budowę obwodnicy Marek zapowiedział w tzw. drugim expose premier Donald Tusk.

Nowa droga ma usprawnić ruch, m.in. oddzielając ruch tranzytowy od lokalnego i ułatwić komunikację przez Marki, Ząbki, Zielonkę, Kobyłkę, Wołomin i Radzymin. Obwodnica ma poprawić spójność sieci drogowej. Powstanie jednolity ciąg komunikacyjny - północna obwodnica Warszawy od węzła A2 i S8 w Konotopie do wybudowanej wcześniej obwodnicy Radzymina.

bESJyzAZ

Rząd przyjął _ Program budowy dróg krajowych na lata 2011-2015 _ w styczniu ub.r. Program zakłada stworzenie do końca 2013 r. sieci autostrad o łącznej długości ok. 810 km i sieci dróg ekspresowych o łącznej długości 782,5 km, wybudowanie 26 obwodnic drogowych, przebudowę odcinków dróg krajowych pod kątem poprawy bezpieczeństwa ruchu oraz poprawę stanu nawierzchni na drogach krajowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Zobacz, które inwestycje chce chronić premier Staramy się chronić inwestycje drogowe, aby pokawałkowana sieć odcinków autostrad stała się siecią faktyczną - powiedział premier Donald Tusk.
Kaczyński rozlicza Tuska. Co mu radzi? - _ Nie mogą naprawiać sytuacji gospodarczej ci, którzy ją popsuli. Nie mogą, bo są niewiarygodni _ - uważa prezes PiS.
Genialne posunięcie Donalda Tuska O tym, jak podrażnieni sondażami rządzący szastają pieniędzmi - pisze Paweł Zawadzki.
bESJyzBu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)