Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Premier Wielkiej Brytanii poparł apel o kontrolę nad bronią chemiczną w Syrii

0
Podziel się:

Premier Wielkiej Brytanii zabrał głos w sprawie kontroli nad bronią chemiczną.

Premier Wielkiej Brytanii poparł apel o kontrolę nad bronią chemiczną w Syrii
(Polaris/East News)

David Cameron ocenił dzisiaj, że byłoby _ krokiem naprzód _, gdyby syryjska broń chemiczna znalazła się pod kontrolą międzynarodową, ale trzeba upewnić się, czy debata na ten temat nie jest jedynie odwróceniem uwagi.

_ - Gdyby Syria zgodziła się na to, by jej broń chemiczna była nieużywana i objęta kontrolą międzynarodową, byłby to oczywiście wielki krok naprzód. Musimy jednak być ostrożni, by upewnić się, że nie jest to taktyka w celu odwrócenia uwagi _ - powiedział Cameron w parlamencie.

Wcześniej szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow zapowiedział, że Moskwa złożyła Syrii ofertę w sprawie kontroli nad bronią chemiczną. Krótko potem goszczący w Moskwie szef MSZ Syrii Walid el-Mualim powiedział, że jego kraj przyjmuje z zadowoleniem tę propozycję.

Deklaracje szefów dyplomacji Rosji i Syrii nastąpiły kilka godzin po wypowiedzi sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego w sprawie Syrii. Kerry powiedział, że prezydent Baszar el-Asad może zapobiec interwencji zbrojnej USA, jeśli przekaże wspólnocie międzynarodowej całą swą broń chemiczną.

Zastrzegł przy tym, że syryjski prezydent nie jest gotów na takie rozwiązanie. Departament Stanu bezzwłocznie zaznaczył, że nie należy interpretować wypowiedzi Kerry'ego jako ultimatum lub oferty negocjacyjnej skierowanej do Asada.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujące słowa doradcy Obamy o Syrii Bliski współpracownik prezydenta przyznał , że nie ma absolutnie niepodważalnych dowodów odpowiedzialności Asada za atak chemiczny z sierpnia.
Izrael stanowczo: Odpowiemy z całą mocą Władze podkreślają, że Izrael nie angażuje się w konflikt syryjski, ale odpowie z całą mocą, jeśli zostanie zaatakowany.
Brytyjczycy nie chcą interwencji w Syrii Największa grupa ankietowanych - 46 proc. - nie chce, by Izba Gmin ponownie głosowała w sprawie interwencji w Syrii - nawet jeśli inspektorzy ONZ potwierdzą, że w ataku 21 sierpnia broni chemicznej użyły władze Syrii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)