Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes PLK zwolnił pięć osób za bałagan

0
Podziel się:

Po wprowadzeniu noworocznego rozkładu jazdy na kolei zapanował chaos.

Prezes PLK zwolnił pięć osób za bałagan
(PAP/Andrzej Grygiel)
bEIGGNYR

Pięć osób zatrudnionych w spółce PKP Polskie Linie Kolejowe straciło pracę w związku z sytuacją na kolei po wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy - poinformował w Katowicach prezes tej spółki Zbigniew Szafrański.

Nowy roczny rozkład jazdy pociągów obowiązuje od 12 grudnia 2010 r. Po jego wprowadzeniu pasażerowie skarżyli się na brak informacji - na dworcach brakowało rozkładów, a te, które wywieszono, były z błędami.Rozkłady dostępne w kasach i zamieszczone w internecie różniły się od siebie, pasażerów odsyłano na nieistniejące perony (np. nieoddany do użytku peron piąty w Katowicach), popsuła się też internetowa wyszukiwarka połączeń.

_ - Były dwa punkty zapalne - pierwszy to Katowice i niedogranie w szczególności informacji dla podróżnych, ale również problemy, jakie mamy na linii Warszawa-Gdańsk, gdzie rozkład jazdy, który jest opublikowany w postaci papierowej, zupełnie nie odpowiada temu, co jest faktycznie _ - wyjaśniał w Katowicach Szafrański.

bEIGGNYT

Wobec głośnego w mediach bałaganu w Katowicach, pracę stracili dyrektor tamtejszego zakładu linii kolejowych Karol Trzoński, a także zastępca dyrektora tego zakładu do spraw eksploatacyjnych, dyrektor oddziału odpowiedzialnego za realizację katowickiej inwestycji oraz kierownik kontraktu bezpośrednio odpowiedzialny za problem na dworcu.

W centrali spółki w Warszawie natomiast - w związku m.in. z częstymi w stosunku do nowego rozkładu opóźnieniami na remontowanej linii Gdańsk-Warszawa - pracę stracił dyrektor Centrum Rozkładów Jazdy. Według Szafrańskiego, równolegle podjęte zostały _ decyzje organizacyjne w zakresie konstruowania rozkładu jazdy _.

Szafrański przyznał, że nie została jeszcze zakończona ocena zarządu spółki, a zatem zmiany kadrowe w PLK nie zostały jeszcze ostatecznie zakończone. _ _

_ - Ministerstwo Infrastruktury dokona oceny zarządu w perspektywie roku 2010 i wtedy zostaną podjęte decyzje kadrowe _ - wskazał prezes PLK.

bEIGGNYZ

W związku z bałaganem na kolei przed świętami Bożego Narodzenia stanowisko stracił wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt, zastąpił go Andrzej Massel. Po świętach Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy odwołało prezesa PKP Andrzeja Wacha, pełnienie obowiązków prezesa powierzono Marii Wasiak.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/248/t127224.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/syryjczyk;w;porownaniu;z;innymi;na;kolej;placimy;malo,121,0,742009.html) Syryjczyk: W porównaniu z innymi na kolej płacimy mało Gdyby Deutsche Bahn miało tyle co PKP, to nie wyglądałoby lepiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t126626.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grabarczyk;przeprasza;za;pkp;tusk;chce;wiedziec;kto;poleci,10,0,738826.html) Grabarczyk przeprasza za PKP. Tusk chce wiedzieć kto "poleci" Minister infrastruktury zapowiada konsekwencje personalne za chaos na kolei.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t92239.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nowy;rozklad;jazdy;balagan;na;dworcach,140,0,734092.html) Nowy rozkład jazdy. Bałagan na dworcach Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład. Brakuje jednak szybkiej i rzetelnej informacji.
bEIGGNZu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)