Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
śdm
23.03.2016 19:55

Prezydent podpisał specustawę o Światowych Dniach Młodzieży

Prezydent Andrzej Duda podpisał wczoraj ustawę pomagającą w organizacji Światowych Dni Młodzieży w Polsce - poinformowała dziś jego kancelaria w komunikacie. Regulacja wskazuje Archidiecezję Krakowską jako organizatora Światowych Dni Młodzieży.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/Bartosz Krupa)

Wojewoda małopolski wspólnie z organizatorem jest zobowiązany do przygotowania planu bezpieczeństwa dotyczącego wydarzenia. Będzie on też musiał zadbać o podwyższoną gotowość służb medycznych. Chodzi między innymi o zapewnienie większej liczby lekarzy, pielęgniarek czy ratowników, produktów leczniczych, wyrobów medycznych oraz sprzętu i aparatury medycznej.

Jak pisze w komunikacie Kancelaria Prezydenta, pomoc medyczną świadczyć będą zespoły wyjazdowe, lotnicze zespoły ratunkowe, patrole piesze, patrole ruchome, stałe punkty pomocy medycznej i namioty szpitalne.

Według regulacji podmiotem odpowiedzialnym za koordynację transportu będzie spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Ustawa ułatwia też inwestycje związane z realizacją wydarzenia, między innymi upraszcza procedury konieczne do budowy tymczasowych obiektów. Uczestnicy ŚDM, po okazaniu dokumentu potwierdzającego udział w wydarzeniu będą zwolnieni z opłat wizowych za wjazd na teren Polski.

Na czas Światowych Dni Młodzieży i do końca sierpnia policja zyska specjalne uprawnienia do gromadzenia i przetwarzania informacji o osobach stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa. Dodatkowe uprawnienia do rejestrowania obrazu zyskają także Żandarmeria Wojskowa i Straż Ochrony Kolei.

Ustawa w sprawie organizacji ŚDM była konieczna, ponieważ do wydarzeń o charakterze religijnym nie stosuje się przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Tagi: śdm, specustawa, pkp, bezpieczeństwo, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz