Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent podpisał ustawę wdrażającą e-recepty

37
Podziel się:

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty, podała Kancelaria Prezydenta. Celem ustawy jest wdrożenie e-recepty, stanowiącej element procesu informatyzacji sektora ochrony zdrowia w Polsce, odbywającego się w ramach projektu "Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych" (P1).

Prezydent podpisał ustawę wdrażającą e-recepty
(Dominik Gajda/REPORTER)
bEJpPFeJ

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą m.in. możliwość wystawienia e-recept bez osobistego badania pacjenta, po konsultacji za pośrednictwem systemów teleinformatycznych.

Celem ustawy jest wdrożenie e-recepty, stanowiącej element procesu informatyzacji sektora ochrony zdrowia w Polsce, odbywającego się w ramach projektu "Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych" (P1).

MZ podkreśla, że wprowadzenie e-recept przyniesie wiele korzyści zarówno pacjentom, jak i lekarzom. E-recepty nie da się zgubić ani zniszczyć. Jeśli lekarz przepisze kilka leków, pacjent będzie mógł część z nich wykupić w jednej aptece, resztę - w innej.

bEJpPFeL

Nowelizacja wprowadza też dodatkowy - obok podpisu kwalifikowalnego oraz profilu zaufanego ePUAP - dopuszczalny sposób podpisywania elektronicznej dokumentacji medycznej, poprzez wykorzystanie, wytworzonego na potrzeby podpisywania elektronicznych zwolnień lekarskich, sposobu potwierdzania pochodzenia oraz integralności danych, dostępnego w systemie teleinformatycznym udostępnionym bezpłatnie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, podano także.

Ustawa wchodzi w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia.

Zobacz także: Zobacz także: Tak pracują polscy lekarze. Podają sobie kroplówki, żeby wytrzymać dyżur
bEJpPFfm
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(37)
wyborca
4 lata temu
Malowany prezydent, fałszywy patriota . Nie zagłosuje więcej na Dudę .
Kosmita posła...
4 lata temu
Brawo prezydencie to niejawnego ludobójstwa. Tera lekarstw nie ma i nie będzie bo ten kraj nie zapewnia ich lub utrudnia dostęp do nich Mając receptę to mogę zakupić za granicą, a teraz już nie kupię ze zniżką tylko 100 %. Świetne do likwidacji społeczeństwa ustawa. Brawo prezydenckie i wielkiemu szatanowi PiS.l
Surprise
4 lata temu
Z tego co wiem w Niemczech funkcjonuje to od wielu , wielu lat . W Polsce jak dotychczas - NIE MOŻNA !
bEJpPFfn
uber
4 lata temu
Ok a kiedy wdrożymy e-lekarza???
Karolinacosię...
4 lata temu
Lepiej juz nigdy nic nie podpisuj Twoje sa nic nie warte obaliłes Konstytucję więc....na drzewo
...
Następna strona