Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prognozy KE dla Polski kiepskie. Premier jest optymistą

0
Podziel się:

Lot na jednym silniku - tak zatytułowali analizę dotyczącą Polski unijni eksperci. Według nich gospodarka hamuje w związku ze słabym popytem wewnętrznym.

Prognozy KE dla Polski kiepskie. Premier jest optymistą
(PAP/Jakub Kamiński)

Komisja Europejska prognozuje słabszy wzrost gospodarczy w Polsce, Warszawa tymczasem jest innego zdania. Z przewidywań Brukseli wynika, że polska gospodarka w tym roku będzie rozwijała się w tempie 1,2 procent PKB. To gorsze dane niż listopadowe szacunki o 0,6 punktu procentowego.

_ Lot na jednym silniku _ - tak zatytułowali analizę dotyczącą Polski unijni eksperci. Według nich gospodarka hamuje w związku ze słabym popytem wewnętrznym.

- _ Prognozy komisji są ostrożne, umiarkowanie pesymistyczne, a ja uważam, że będzie wyżej niż 1,2 _- skomentował premier Donald Tusk. - _ W Polsce jest ciężko, ale ciągle lepiej sobie radzimy niż inni _ - dodał.

Bruksela prognozuje także wyższy deficyt finansów publicznych, ale choć wciąż przekroczony zostanie dopuszczalny, 3-procentowy limit, to są szanse na zakończenie przez Komisję Europejską procedury nadmiernego deficytu przeciwko Polsce. Komisarz do spraw gospodarczych Oli Rehn powiedział, że Komisja może wziąć pod uwagę koszty reformy emerytalnej, choć zastrzegł, że to nie jest przesądzone.

Czytaj więcej w Money.pl
Te prognozy to ważna wiadomość dla Polski Zimowe prognozy Komisji Europejskiej odnośnie deficytu sektora finansów publicznych otwierają Polsce drogę do zdjęcia procedury nadmiernego deficytu (EDP) w 2013 roku - uważa Ludwik Kotecki.
Recesja w strefie euro. Oberwało się także Polsce Komisja Europejska opublikowała najnowsze prognozy. Dane nie napawają optymizmem.
Tusk nie zgadza się z prognozami Brukseli _ - W Polsce jest ciężko, ale Polska ciągle lepiej sobie radzi niż inni _- uważa premier.
KOMENTARZE
(0)