Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Program Dobrowolnych Odejść w Orange Polska. Odejdzie 2 tys. pracowników

Program Dobrowolnych Odejść w Orange Polska. Odejdzie 2 tys. pracowników

Fot. Orange

Z grupy Orange Polska odejdzie do 2017 roku nawet 2 tysiące pracowników. Program Dobrowolnych Odejść będzie sporo kosztował firmę. Część kosztów obciąży nawet wyniki za 2015 rok. Zysk brutto może być niższy o nawet 92 mln zł.

Orange Polska i jego spółka zależna Orange Customer Service (OCS) podpisały w 2015 roku umowy społeczne ze związkami zawodowymi. Na ich podstawie w latach 2016-2017 z Programu Dobrowolnych Odejść będzie mogło skorzystać do 2050 pracowników.

Koszty przeprowadzenia programu obciążyły już wyniki za 2015 rok. Orange Polska szacuje, że wynik brutto za okres od października do grudnia będzie niższy o 92 mln zł. To bardzo duża kwota, biorąc pod uwagę, że wynik brutto w trzecim kwartale 2015 roku wyniósł 136 mln zł. Po dziewięciu pierwszych miesiącach ubiegłego roku grupa przed opodatkowaniem wypracowała niecałe pół miliarda złotych zysku.

Kwartalne wyniki brutto grupy Orange Polska (w tys. zł)

"Rezerwa na koszty rozwiązania stosunku pracy w Orange Polska i jej spółce zależnej Orange Customer Service wyniesie 131 mln zł. Jednocześnie rozwiązane zostaną rezerwy na odprawy emerytalno-rentowe i nagrody jubileuszowe w kwocie 39 mln zł, co pomniejszy koszty pracy. W rezultacie negatywny wpływ na raportowany wynik brutto wyniesie 92 mln zł" - czytamy w komunikacie spółki.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).

media, telekomunikacja, technologie, orange polska, opl
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
dekoleś21
188.146.68.* 2016-01-09 23:17
Miałem od Orange FUNPACK - 3 w jednym ,najgorsze dziadostwo ...
1.Telefon stacjonarny działa jak nie ma przerwy na internecie ,bo to dziadostwo połączenia robi internetowo i częste utraty internetu podczas ważnej rozmowy i nie masz telefonu bo się wyłączył...
Darmo na stacjonarne ,ale kto dziś ma stacjonarny telefon ?????? Babcia .
Gdyby zrobili darmo również na komórkowe ,to miało by to jakiś sens ,ale nie ,na komórki płać dodatkowo !!!!!!!!!!!!!!!!
2. Internet działa DO 10 Mb/s i to DO jest najważniejsze ,nigdy nie miałem więcej niż 5Mb/s ,a w zasadzie jak internet był to miałem 2,5 - 3,5 Mb/s.....a w umowie jest jak byk DO 10 Mb/s i zgodnie z umową ,jak był internet to był DO 10Mb/s.....koszmar w tych czasach.
3. Telewizja Satelitarna pakiet podstawowy ,najtańszy i ten ich dekoder ,koszmar ...kanały rozrzucone od nr.1 do 300 i znajdź co chcesz ,pierwsze 10 ok. po kolei grają ,ale następne już nie,co któryś gra a większość zakodowana i NIE MASZ UPRAWNIEŃ do tego kanału i szukaj dalej.....koszmar, a jak nie masz internetu podłączonego kabelkiem do routera ,to dekoder mieli 3-5 min zanim się włączy i na ekranie masz powiadomienie NIE MASZ INTERNETU ,a przecież ja telewizję chcę oglądać !!!!
Weź wyższy pakiet telewizyjny ,pojedziesz z torbami ,to najdroższa telewizja w Polsce.
Wejdź na kanał VOD ...to nie wiesz jak z tego wyjść ,tak zrobili abyś wypożyczył za kasę jakiś film !!!
Jednym słowem największe dziadostwo jakie miałem 2 lata, a wszystko przez gadżet jaki miałem dostać jak złoże zamówienie przez internet ,na ich stronie internetowej na 2 lata !!!!!
Miałem dostać ,po podpisaniu umowy dostarczonej przez kuriera ,w najbliższym okresie rozliczeniowym ,czyli za miesiąc. Grzecznie czekałem na zamówiony darmowy prezent ,gadżet CYFROWY APARAT FOTOGRAFICZNY ,widziałem go na stronie internetowej, i miną 1 miesiąc,2 i nic ,nawet mnie nie powiadomili.
Piszę do nich e-mila i pytam kiedy wreszcie dostane ten gadżet ,1 rok umowy to gadżet się nie należy,więc wiozłem na 2 lata ,a co mi tam ,będę miał CYFROWY APARAT ....nie dostałem!!!!!!!!!
Odpisali że owszem ,ale w regulaminie podpisywanej prze zemnie umowy na ich stronie internetowej jest małym druczkiem dodane, DO WYCZERPANIA ZAPASÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wielokrotnie po podpisaniu umowy z fiermką zgniłej pomarańczy wchodziłem na ich stronę internetową i jeszcze 3 miesiące strona zapraszała nowych klientów,jeleni , i oferowała za podpisanie umowy na 2 lata ,gadżet CYFROWY MARKOWY APARAT FOTOGRAFICZNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wszystko mam udokumentowane bo drukowałem ich e-maile i zrzuty ich strony internetowej.
Załatwili mnie na świecidełko,lustereczko,paciorki ...jak Indian w Ameryce
Nigdy więcej zgniłej pomarańczy,i jak widzę że zwalniają pracowników to się cieszę....
Jak opowiadam swoją przygodę znajomym ,to wszyscy likwidują z tą firemką umowy ,a rodzina jak miała wszystko w ORANGE ,tak teraz już nikt z mojej bliższej i dalszej rodziny nie ma żadnego abonamentu z tą firemką .
Tak jest prawda ,miałeś chamie złoty róg ....
Adam Nowak1015
83.30.162.* 2016-01-09 12:15
A Mi to wisi i powiewa mogą zwolnić i 100 000 tys.
fsmg
148.81.137.* 2016-01-08 20:34
no pewne że obciąży, każdy kto rozumie co jest w UOR napisane dobrze o tym wie.
Zobacz więcej komentarzy (25)