Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Proszę o eutanazję dla mnie i syna" - matki niepełnosprawnych odpowiadają na apel Rafalskiej o zakończenie prostestu

1247
Podziel się:

Protestujący w Sejmie rodzice osób niepełnosprawnych odpowiadają minister Elżbiecie Rafalskiej. Nie kończą protestu. Wciąż domagają się 500 zł do ręki, a nie na dodatki. "To co zakomunikowała minister było wielkim chamstwem" - stwierdził jeden z protestujących niepełnosprawnych.

"Proszę o eutanazję dla mnie i syna" - matki niepełnosprawnych odpowiadają na apel Rafalskiej o zakończenie prostestu
(Grzegorz Banaszak/REPORTER)

Protestujący w Sejmie rodzice osób niepełnosprawnych odpowiadają minister Elżbiecie Rafalskiej. Nie kończą protestu.

Wciąż domagają się 500 zł do ręki, a nie na dodatki. "To, co zakomunikowała minister, było wielkim chamstwem" - stwierdził jeden z protestujących niepełnosprawnych, komentując sobotnie wystąpienie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej.

Protestujący przypomnieli, że 5 maja przypada Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Podkreślili, że wciąż czują się jednak dyskryminowani przez rząd. Niepełnosprawny Adrian powiedział, że 5 maja w obecnej sytuacji powinien być bardziej dniem zezwolenia na eutanazję.

Zobacz także: Zobacz też: Kamiński: PiS każe kobietom rodzić niepełnosprawne dzieci

Jeszcze bardziej emocjonalnie zareagowała jedna z matek, która zaapelowała o pozwolenie na eutanazję dla siebie i syna. Rodzice niepełnosprawnych prosili też o to, by nie demonizować dodatku 500 zł dla niepełnosprawnych.

Jeden z protestujących podkreślił, że chce, by nie brano ich za "ułomów", ponieważ są sprawni umysłowo i wiedzą, na co mają przeznaczyć pieniądze.

W sobotę Elżbieta Rafalska zorganizowała konferencję, podczas której zapewniła, że rząd PiS poprawia sytuację niepełnosprawnych na tyle, na ile to możliwe.

- W ciągu 2 lat rządów PiS wydatki na na osoby niepełnosprawne i ich opiekunów wzrosły o niemal 3 mld zł - mówiła między innymi Rafalska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1247)
dde
6 lat temu
rząd ma pieniądze ale dla Rydzyka............. ile już mu dali ? 25 miliardów czy więcej? a jeszcze potrzeba na nagrody dla zapracowanych posłów bo przecież to im nie starcza do pierwszego a niepełnosprawni? niech sobie radzą sami przecież potrzeby rządu są ważniejsze.... to jest właśnie hipokryzja rządzących.....
teed
6 lat temu
życzę każdemu pisowcowi chorego dzieciaka
teed
6 lat temu
pisowców pogonić z Polski to będzie normalny kraj
Życzliwy inac...
6 lat temu
Obić mi kijami i pogonić to towarzystwo!
małgorzata
6 lat temu
Polityczny protest...a szkoda
...
Następna strona