Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wpływy z mandatów mniejsze w sierpniu o połowę. Przez protest policjantów

138
Podziel się:

W ramach protestu policjanci dają więcej pouczeń, a mniej mandatów. Efekt już widać. W sierpniu wpływy za mandaty od służb do budżetu były o niemal 25 mln zł niższe niż w tym samym okresie w 2017 r.

Policjanci nie chcą wystawiać mandatów. Efekty już widać
Policjanci nie chcą wystawiać mandatów. Efekty już widać (Piotr Kamiona Reporter)
bETAIKyJ

24 mln i 889 tys. zł - dokładnie o tyle mniej wpłynęło do budżetu z mandatów w porównaniu do sierpnia 2017 roku - podał na Twitterze dziennikarz Radia Zet Tomasz Maszczyk. To oznacza, że wpływy z wystawionych mandatów skurczyły o niemal 50 proc.
Przyczynił się do tego przede wszystkim protest, który mundurowi rozpoczęli 10 lipca. Domagając się poprawy warunków pracy, policjanci zadeklarowali, że częściej dawać będą pouczenia, a rzadziej mandaty. Nie każdy mógł jednak liczyć na wyrozumiałość z ich strony. -Kierowcy narażający zdrowie i życie innych czy przekraczający w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h, będą karani jak zwykle - informowali w lipcu money.pl policyjni związkowcy.

Zobacz także: Kierowcy przejeżdżają przez zamknięty przejazd. Policja podzieliła się filmem. Zobacz wideo:
bETAIKyL

O co walczą policjanci?

- Wyższe wynagrodzenia, pełnopłatne zwolnienia lekarskie i lepiej płatne nadgodziny w pracy - tego przede wszystkim domagają się protestujący mundurowi. Pensje w policji są zamrożone od 2012 r. Oficerowie z kilkunastoletnim stażem mogą liczyć na bez dodatków na ok. 3,5 tys. na rękę.

Poza niesatysfakcjonującymi wynagrodzeniami, funkcjonariusze narzekają również na przemęczenie. -Czasem przerwę przesypiamy po prostu w radiowozie. Nie da się inaczej. Po prostu nie mamy, kiedy odpocząć. W firmie jest coraz gorzej - mówił nam niedawno stołeczny policjant.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bETAIKyR

bETAIKzm
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(138)
narut
3 lata temu
tyle to krzywomordy wydaje na jedną kolejkę kupioną ku uciesze pis górali
zzxxcc
3 lata temu
Państwo które uzupełnia budżet wpływami z kar tworzy prawo tak aby tych kar było jak najwiecej.A takie państwo to bandyckie państwo.
Analityk
3 lata temu
Jak dostaną podwyżkę, z nawiązką nadrobią utracone przychody w budżecie...
bETAIKzn
Albin
3 lata temu
Ale to jest chyba normalność. Nie wszystkie wykroczenia powinny być karane mandatami skoro w kodeksie jest tez pouczenie. Ale u nas policji a ma być maszynka do latania budrzetu. Chory kraj
Karol
3 lata temu
Pokażcie mi pracownika w jakiejś firmei co zna tak jak policjant ustawy kodeks karny, kodeks postępowania karnego, kodeks wykroczeń, kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, prawo o ruchu drogowym, o kierujących pojazdami i dziesiątki ustawy szczegółowych zawierające przepisy karne. Nikt tak dobrze ich nie zna jak policjant. Zapytajcie nawet praktykujących prawników to nie będą znali takich szczegółów jak doświadczony policjant a oni nie pracują za 3 000 zł miesięcznie jak policjant lecz za 30 000 lub więcej. Tak więc popieram postulat podwyższenia wynagrodzenia policjantom zwłaszcza, że ich praca różni sie od pracy prawników w tym, że policjanci pracują w środowisku gdzie żyją menele, bandyci, ćpuny, pijaki. Dla policjanta nie ma niedzieli z żoną i dziećmi, nie ma dla niego nocy przespanej a urlop wykorzystuje w lutym czy listopadzie gdyż w miesiącach wakacyjnych nie ma na to szans. Jak ktoś chce niech przychodzi do Policji ale chętnych za 3000 zł nie ma.
...
Następna strona