Notowania

policja
17.09.2018 11:19

Wpływy z mandatów mniejsze w sierpniu o połowę. Przez protest policjantów

W ramach protestu policjanci dają więcej pouczeń, a mniej mandatów. Efekt już widać. W sierpniu wpływy za mandaty od służb do budżetu były o niemal 25 mln zł niższe niż w tym samym okresie w 2017 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Kamiona Reporter)
Policjanci nie chcą wystawiać mandatów. Efekty już widać

24 mln i 889 tys. zł - dokładnie o tyle mniej wpłynęło do budżetu z mandatów w porównaniu do sierpnia 2017 roku - podał na Twitterze dziennikarz Radia Zet Tomasz Maszczyk. To oznacza, że wpływy z wystawionych mandatów skurczyły o niemal 50 proc.
Przyczynił się do tego przede wszystkim protest, który mundurowi rozpoczęli 10 lipca. Domagając się poprawy warunków pracy, policjanci zadeklarowali, że częściej dawać będą pouczenia, a rzadziej mandaty. Nie każdy mógł jednak liczyć na wyrozumiałość z ich strony. -Kierowcy narażający zdrowie i życie innych czy przekraczający w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h, będą karani jak zwykle - informowali w lipcu money.pl policyjni związkowcy.

*Kierowcy przejeżdżają przez zamknięty przejazd. Policja podzieliła się filmem. Zobacz wideo: *

O co walczą policjanci?

- Wyższe wynagrodzenia, pełnopłatne zwolnienia lekarskie i lepiej płatne nadgodziny w pracy - tego przede wszystkim domagają się protestujący mundurowi. Pensje w policji są zamrożone od 2012 r. Oficerowie z kilkunastoletnim stażem mogą liczyć na bez dodatków na ok. 3,5 tys. na rękę.

Poza niesatysfakcjonującymi wynagrodzeniami, funkcjonariusze narzekają również na przemęczenie. -Czasem przerwę przesypiamy po prostu w radiowozie. Nie da się inaczej. Po prostu nie mamy, kiedy odpocząć. W firmie jest coraz gorzej - mówił nam niedawno stołeczny policjant.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: policja, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-09-2018

samBrawo chłopaki, tak trzymać. Puśćcie Kaczyńskiego w skarpetkach. PiSowski rząd chce rozdawać pieniądze na prawo i lewo kosztem ludzi, którzy ciężko … Czytaj całość

17-09-2018

jozefPolicjant powinien pracować jak każdy do 65 lat i 80% chorobowego.Podobno komuna już się skonczyła

17-09-2018

zwykłyJak się w życiu nic nie potrafi robić to się idzie do Milicji, tak mawiał mój ojciec i chyba miał rację... Nikt przecież tych ludzi nie pcha tam na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (138)