Notowania

Finansowanie koszulek rezydentów. Lekarze odpowiadają Krystynie Pawłowicz

- Czy jak zwykle po 2015 r. w ramach planu "ulica i zagranica"? - zapytała posłanka PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwańczuk/REPORTER)
Krystyna Pawowicz pytała m.in. kto płaci za jedzenie dla głodujących lekarzy

- Kto płaci za jednakowe czarne koszulki strajkujących młodych lekarzy? - zapytała na Facebooku Krystyna Pawłowicz i zasugerowała, że odbywa się to w ramach "planu ulica i zagranica"? Protestujący rezydenci odpowiadają posłance PiS.

- Absolutnie dementuję sugestie, że protest jest finansowany z zagranicy - mówi money.pl Marcin Sobotka z Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Jak wyjaśnił lek. Sobotka, koszulki zasponsorowała Naczelna Izba Lekarska, a dla członków PR OZZL z poszczególnych województw sponsorowały je okręgowe izby lekarskie.

- Część koszulek robiliśmy we własnym zakresie - podkreśla Sobotka. - Kupowaliśmy czarne lub białe koszulki, wycinaliśmy szablony i malowaliśmy je farbą do tkanin - wyjaśnia. - Sam to robiłem razem z Katarzyną Pikulską w przededniu protestu - dodaje.

- Jeśli chodzi o plakaty, banery, organizację pikiet dotyczących głodówki w Warszawie, sponsoruje to Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, którego jesteśmy częścią - mówi przedstawiciel PR OZZL. - Napoje kupowaliśmy za własne pieniądze - zaznacza.

Prof. Pawłowicz zamieściła w poniedziałek wpis na Facebooku, w którym odniosła się do faktu, że zarówno lekarze-rezydenci, jak i wspierający ich aktorzy wystąpili w jednolitych koszulkach z hasłami protestu.

- Kto płaci za jednakowe czarne koszulki strajkujących młodych lekarzy i dla "zawodowo" wspierających ich grupek, np. aktorów? Były gotowe już w dniu rozpoczęcia akcji... - napisała posłanka PiS.

Pawłowicz publicznie zastanawiała się też nad źródłami finansowania plakatów, "jedzenia dla strajkujących i głodujących", a także "za całą resztę niezbędnego, nietaniego oprzyrządowania strajkowo-głodowego".

- Czy jak zwykle po 2015 r. w ramach planu "ulica i zagranica"? - zapytała.

Co miała na myśli posłanka PiS? Zdecydowanie bardziej wprost na ten temat wypowiedziała się w środę w toku dyskusji toczącej się pod jej facebookowym wpisem. Na ironiczny komentarz, że koszulki "finansował Soros i koledzy z PO", Pawłowicz odpowiedziała: "Tak to jakoś właśnie wygląda".

Tagi: krystyna pawłowicz, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-10-2017

Seniorładnie się oczernia innych będąc posłem mając pełen dostęp do wszelkich specjalistów w rządowym szpitalu MSW i tamtejsi lekarze wcale nie muszą pełnić … Czytaj całość

19-10-2017

GeorgCóż, widać nic innego nie potrafiła tym lekarzom zarzucić. Przynależność do Izb Lekarskich jest obowiązkowa, a miesięczna składka członkowska każdego … Czytaj całość

18-10-2017

JanRezydenci zapominają że zostali wykształceni za publiczne pieniądze.Ledwo skończyli studia i już mają wymagania.Najpierw pokażcie co potraficie,a … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (98)

Wybrane dla Ciebie