Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protesty w Hiszpanii. Protestują przeciwko oszczędnościom

0
Podziel się:

Demonstrowali przeciw oszczędnościom w pierwszą rocznicę rozpoczęcia takich protestów.

Protesty w Hiszpanii. Protestują przeciwko oszczędnościom
(Demotix/EDU BAYER/Reporter)

Co najmniej 100 tysięcy Hiszpanów oburzonych rządowym programem oszczędności wyszło na ulice miast. Demonstrowali przeciw oszczędnościom w pierwszą rocznicę rozpoczęcia takich protestów.

Dziesiątki tysięcy ludzi zebrały się wieczorem na centralnym placu Madrytu Puerta del Sol; mają zamiar pozostać tam przez trzy dni. Władze przestrzegły jednak, że nie zezwolą nikomu obozować na placu w nocy i zmobilizowały 2 tysiące policjantów.

Co najmniej 20 tysięcy osób demonstrowało w Barcelonie. Marsze odbyły się także w innych miastach, w tym w Bilbao, Maladze i Sewilli.

W ten sposób Hiszpanie z tzw. ruchu oburzonych obchodzą rocznicę jego istnienia.

Analityk z mającej siedzibę w Londynie Eurasia Group Antonio Barroso wyraził wątpliwość, by protesty _ oburzonych _ wpłynęły na zmianę polityki rządu premiera Mariano Rajoya.

Hiszpania wraz z Portugalią po raz kolejny potwierdziły w środę w portugalskim Porto na szczycie iberyjskim konieczność prowadzenia polityki oszczędności budżetowych.

Czytaj więcej w Money.pl
"Czegoś takiego nie widziałem wcześniej" Niezadowoleni będą jutro manifestować w 82 krajach.
Gwałtowny protest. Chcą odzyskać namioty Tysiące ludzi protestowały wczoraj wieczorem w centrum Madrytu przeciwko usunięciu tego dnia przez policję obozu oburzonych z placu Puerta del Sol.
Zaczęli strajk generalny. Mają dość tych reform Protesty rozpoczęły się już wczoraj wieczorem od pikiety w centrum Madrytu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)