Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty związkowców spowodują utrudnienia komunikacyjne w Warszawie

0
Podziel się:

Dzisiaj rozpoczynają się czterodniowe Ogólnopolskie Dni Protestu przeciwko polityce rządu.

Protesty związkowców spowodują utrudnienia komunikacyjne w Warszawie
(Jan Kucharzyk/East News)
bESrNKxx

Od godz. 9 do 21 w Warszawie w związku z pierwszym dniem związkowych protestów mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym i kursowaniu komunikacji miejskiej - informuje stołeczny ratusz.

Największych utrudnień w ruchu trzeba się spodziewać na Trakcie Królewskim, ul. Rakowieckiej, pl. Unii Lubelskiej, al. Ujazdowskich, ul. Chałubińskiego, Al. Jerozolimskich, ul. Miodowej, ul. Emilii Plater, pl. Trzech Krzyży, ul. Brackiej, ul. Kruczej, ul. Żurawiej, ul. Nowogrodzkiej, ul. Pięknej, ul. Puławskiej, al. Szucha i ul. Wiejskiej.

Dzisiaj rozpoczynają się czterodniowe Ogólnopolskie Dni Protestu przeciwko polityce rządu. Zgromadzenia zostały zgłoszone m.in. przez związkowców z NSZZ _ Solidarność _, OPZZ, Forum Związków Zawodowych, NSZZ Rolników Indywidualnych oraz przez Kluby _ Gazety Polskiej _. Manifestacje związkowców mają odbywać się pod hasłem: _ Dość lekceważenia społeczeństwa _.

bESrNKxz

Przed południem demonstranci mają zgromadzić się przed budynkami ministerstw, gdzie odbędą się pikiety. Organizatorzy zapowiedzieli pierwotnie sześć pikiet przed budynkami resortów: skarbu państwa, pracy i polityki społecznej, transportu, gospodarki, zdrowia, spraw wewnętrznych, już wiadomo jednak, że _ spontanicznie _ organizują się kolejne grupy chcące pikietować swoje resorty, m.in. rolnicy. Po zakończeniu pikiet wyruszą marsze przed Sejm, gdzie stanąć ma miasteczko namiotowe. W środowych protestach - według zgłoszenia organizatorów - ma wziąć udział 20 tys. osób.

Jeśli autobusy miejskie nie będą mogły przejechać swoją trasą z powodu przemarszów związkowców, zostaną skierowane na najbliższe objazdy.

Mieszkańcy stolicy muszą się liczyć także z utrudnieniami w związku z czasowymi parkingami dla autokarów wyznaczonymi w pasach drogi: rejon ul. Bonifraterskiej, pomiędzy ul. Konwiktorską i ul. Długą, rejon ul. Batorego na wysokości MSW, rejon Al. Jerozolimskich na wysokości Muzeum Narodowego.

Po opuszczeniu pojazdów przez demonstrantów, puste autokary będą sukcesywnie przemieszczały się na miejsce postoju w rejon hali Torwar, ul. Gagarina, Chałubińskiego, Al. Solidarności i Sobieskiego. By usprawnić kierowanie autokarów z demonstrantami na właściwe parkingi, powinny zostać oznakowane kartą A-4 z symbolem organizatora.

bESrNKxF

Stołecznej policji w zabezpieczeniu ogólnopolskich dni protestu pomogą funkcjonariusze z innych województw. Zadebiutuje też stołeczny zespół antykonfliktowy. Przed budynkami publicznymi nie będzie barierek, ale policja będzie gotowa do ich ustawienia w razie potrzeby. Od godz. 7 w środę i sobotę pod numerami telefonu 22 6-038-038 i 800 70 70 47 będą udzielane informacje o utrudnieniach w ruchu, będzie je można też znaleźć na stronach internetowych policji (www.policja.waw.pl) i Zarządu Transportu Miejskiego (www.ztm.waw.pl).

Czytaj więcej w Money.pl
Planują mocne "przywalenie" rządowi Jak zaznacza jeden z czołowych polityków koalicji, takie akcje niczego dobrego Polsce nie przynoszą.
Bez barierek podczas protestu przed Sejmem Zdaniem marszałek Sejmu brak barierek ma wymiar symboliczny- _ Paradoksem by było, gdybyśmy dzisiaj doprowadzili do takiej sytuacji, w której Polak bałby się Polaka _
Tusk się nie zgadza. "Obalenie rządu jedynym celem" _ - Mam nadzieję, że uda się nam tak przejść ten tydzień, żeby to było z najmniejszymi stratami _ - powiedział premier.
bESrNKya
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)