Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polscy przedsiębiorcy
21.06.2011 06:50

Przedsiębiorcy wybrali najlepszy rząd III RP

Przedsiębiorcy uważają, że rządy Tadeusza Mazowieckiego i Jana Krzysztofa Bieleckiego były do tej pory najlepsze dla gospodarki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Przedsiębiorcy uważają, że rządy Tadeusza Mazowieckiego i Jana Krzysztofa Bieleckiego były do tej pory najlepsze dla gospodarki.

Takie są wyniki badań, przeprowadzonych przez Szkołę Główną Handlową i PKPP Lewiatan. Wskazują one, że prawie 55 procent właścicieli małych i średnich firm uważa, iż rządy Mazowieckiego i Bieleckiego sprzyjały przedsiębiorczości.

_ Puls Biznesu _ przypomina, że dokonania tych gabinetów to zahamowanie galopującej inflacji, przejście z deficytu do nadwyżki w budżecie i ograniczenie niedoboru materiałów na rynku.

Kolejne miejsca w rankingu zajęły rządy Jerzego Buzka i Leszka Millera. Przedsiębiorcy najgorzej ocenili rząd Jana Olszewskiego. _ Puls Biznesu _ zwraca uwagę, że obecny rząd, uważany za prorynkowy, zajął dopiero czwarte miejsce.

Przewodniczący Rady Głównej Business Centre Club Maciej Grelowski powiedział, że choć rząd Donalda Tuska zapowiadał się bardzo dobrze, to za jego kadencji wzrosły podatki i dług publiczny, przedsiębiorcy źle przyjęli też zmiany w systemie emerytalnym.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t110145.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/najatrakcyjniejsi;w;regionie;-;dla;niemcow,202,0,823754.html) Najatrakcyjniejsi w regionie - dla Niemców Polska dostała od niemieckich przedsiębiorców najlepsze noty w regionie. Następne były Słowacja, Czechy, Estonia, Łotwa i Litwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t77910.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/zle;prawo;boli;wiecej;czarnych;barier,184,0,804024.html) Złe prawo boli. Więcej "czarnych barier" W ubiegłym roku przybyło barier utrudniających prowadzenie działalności gospodarczej – wynika z Czarnej Listy Barier, którą po raz ósmy przedstawiła PKPP Lewiatan.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t37422.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prezesi;firm;kryzys;juz;za;nami,191,0,760511.html) Prezesi firm: kryzys już za nami Spodziewają się większych zamówień. Boją się tylko cięć budżetowych.

_ _

Tagi: polscy przedsiębiorcy, firmy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz