Notowania

kryzys gospodarczy
06.08.2011 14:40

Przedstawiciele grupy G7 będą rozmawiać o kryzysie

Pierwsza w historii obniżka wiarygodności kredytowej USA zagraża strefie euro. Narada ministrów finansów i szefów banków centralnych państw G7.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jurvetson/CC/Flickr)

Ministrowie finansów i szefowie banków centralnych państw grupy G7 przeprowadzą dziś wieczorem lub jutro rozmowę telefoniczną na temat zawirowań na rynkach - poinformował wysoki rangą dyplomata europejski.

Dyplomata oznajmił, że bezprecedensowe obniżenie przez agencję Standard&Poor's ratingu wiarygodności kredytowej rządu USA z maksymalnej oceny _ AAA _ do _ AA+ _, dodało do kryzysu w strefie euro światowy aspekt, zwiększając potrzebę międzynarodowej koordynacji.

_ - G7 przeprowadzi telekonferencję. Jeszcze nie zostało potwierdzone, czy odbędzie się to jedno-, czy dwuetapowo: dziś wieczorem i jutro _ - powiedział dyplomata. Wcześniej w sobotę francuski minister gospodarki Francois Baroin zapewnił, ze jego kraj _ ma pełne przekonanie o niezawodności gospodarki amerykańskiej _.

_ - Amerykańska gospodarka jest ostatnio tak słaba, że istnieje być może nawet 50-procentowe ryzyko, że w USA znów pojawi się recesja. Waszyngton ma jednak narzędzia, by jej uniknąć _ - uważają z kolei analitycy wpływowego tygodnika Economist.

Ich zdaniem jednym z nich jest na przykład bank centralny, który ma pole do popisu. Poza tym, gospodarka USA jest duża, a ludzie względnie młodzi i niskoopodatkowani. Jeśli znajdą się politycy, którzy wykorzystają te narzędzia, recesji być może uda się uniknąć.

Zobacz jak w tym tygodniu wyglądały notowania głównych światowych indeksów Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Amerykańska agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej USA z obecnego maksymalnego poziomu _ AAA _ do _ AA+ _. To pierwsze obniżenie oceny wiarygodności kredytowej USA w historii.

Dwie inne amerykańskie agencje ratingowe, Moody's i Fitch Ratings, utrzymały dla USA ocenę wiarygodności kredytowej na poziomie maksymalnego ratingu AAA. Analitycy tej pierwszej ostrzegli jednak przy tym, że utrzymanie tej oceny na tak wysokim poziomie będzie niezwykle trudne.

Więcej o obniżeniu ratingu USA - czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t154098.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rating;usa;w;dol;pierwszy;raz;w;historii,58,0,887354.html) Rating USA w dół. Pierwszy raz w historii Nie pomogło przyjęcie przez Kongres i zatwierdzenie przez prezydenta planu oszczędności. Eksperci nie wykluczają kolejnych turbulencji na rynkach
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t125423.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rating;usa;obnizony;nieslusznie;w;analizie;jest;blad,136,0,887432.html) Rating USA obniżony niesłusznie? "Jest błąd" Czołowy przedstawiciel agencji ratingowej zapewnił jednak, że wszelkie poprawki w obliczeniach zostały wzięte pod uwagę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t154097.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/eksperci;na;rynkach;moze;nastapic;chaos,159,0,887455.html) Eksperci: Na rynkach może nastąpić chaos Obniżka ratingu USA może skłonić Chiny do szybszej dywersyfikacji aktywów.
Tagi: kryzys gospodarczy, rating, usa, gospodarka, s&p500, kryzys, recesja, g7, banki centralne, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz