Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przedszkola po nowemu. Minister ujawnia plan

0
Podziel się:

W budżecie państwa na przyszły rok wydzielono dodatkowe fundusze dla przedszkoli .

Przedszkola po nowemu. Minister ujawnia plan
(Reporter)
bFenfZtx

_ - W budżecie państwa na przyszły rok wydzielono dodatkowe fundusze dla przedszkoli _ - poinformowała minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas.

W 2014 roku ma to być miliard 100 tysięcy i miliard 700 tysięcy w 2015 roku. Krystyna Szumilas wyjaśniła, że chodzi o obniżenie opłat za pobyt dziecka w przedszkolu powyżej pięciu godzin

- _ Chcemy, aby docelowo te opłaty były nie większe niż jeden złoty za godzinę. Będziemy wprowadzać to stopniowo od września 2013 roku. W przyszłym roku dwie pierwsze godziny byłyby za złotówkę. A od 1 września 2015 roku wszystkie godziny za złotówkę _ - mówi minister w radiowej _ Jedynce. _

bFenfZtz

Szumilas dodała, że ma to umożliwić dostęp do przedszkola dzieciom z rodzin i terenów ubogich. Samorządy otrzymają pieniądze na wszystkie przedszkola, także niepubliczne. Placówki niepubliczne będą mogły skorzystać ze 100 - procentowej dotacji pod warunkiem, że będą pobierały opłaty takie same, jak przedszkola publiczne.

Czytaj więcej w Money.pl
Te opłaty za przedszkole niezgodne z prawem Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że pobieranie opłat od rodziców za zajęcia przedszkolne prowadzone w wakacje jest niezgodne z prawem.
Wydał 11 milionów na urodziny córki Teraz z okazji urodzin zaprasza się dzieci do pracowni chemicznej, do osady Wikingów albo salonu kosmetycznego.
bFenfZua
KOMENTARZE
(0)