Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przełom w Ameryce. Jest zgoda na likwidację ulg

0
Podziel się:

To szczególnie ważne przed decyzjami w sprawie długu publicznego.

Przełom w Ameryce. Jest zgoda na likwidację ulg
(Xinhua / eyevine/FOTOLINK/EAST NEWS)

Przeważył jeden głos. Amerykański Senat przyjął budżet federalny. Ustawa, zakładająca między innymi likwidację niektórych ulg podatkowych dla najbogatszych, przeszła stosunkiem głosów 50 do 49.

Zdaniem komentatorów, w obliczu sporu między Demokratami i Republikanami dotyczącego polityki podatkowej i wydatków państwa, przyjęcie budżetu przez Senat uspokoi sytuację.

Jest to szczególnie ważne przed planowaną na lato debatą w sprawie zwiększenia poziomu długu publicznego.

Czterej senatorowie z Partii Demokratycznej, którzy w przyszłym roku będą walczyli o reelekcję, głosowali przeciwko przyjęciu budżetu - czyli tak, jak senatorowie-republikanie.

Czytaj więcej w Money.pl
Porażka Baracka Obamy. Nie ma porozumienia, rygorystyczne cięcia wchodzą w życie Tylko do września oszczędności sięgną 85 mld dolarów! Docelowo, w ciągu 10 lat, Stany muszą zaoszczędzić 1,2 bln dolarów.
Kongres się nie dogadał. Automatyczne cięcia W wyniku cięć pracę ma stracić 14 tys. nauczycieli, a 70 tys. dzieci z biednych rodzin zostanie pozbawionych wsparcia na wczesną naukę; 600 tys. kobiet i dzieci straci dostęp do pomocy żywnościowej. Państwo sfinansuje o 25 tys. mniej testów na wykrywanie raka szyjki macicy i piersi oraz 425 tys. testów na HIV.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)