Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przy drogach zaroi się od fotoradarów. ITD wyda 162 mln zł

200
Podziel się

Liczba fotoradarów przy polskich drogach wkrótce się podwoi. Inspekcja Transportu Drogowego może wykorzystać na ten cel unijne pieniądze.

Dziś przy polskich drogach stoi 431 fotoradarów
Dziś przy polskich drogach stoi 431 fotoradarów (Wojciech Strozyk/REPORTER)
bDBadaHp

Do informacji o planowanej rozbudowie sieci fotoradarów dotarł "Dziennik Gazeta Prawna". Z ustaleń dziennikarzy gazety wynika, że Inspekcja Transportu Drogowego dostała zgodę na wykorzystanie unijnej dotacji. Projekt o nazwie "Zwiększenie skuteczności i efektywności systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym" zakłada nawet podwojenie liczby urządzeń. Jego wartość to 162 mln zł.

Zobacz także: Niebezpieczne zachowanie kierowcy przed fotoradarem

Dziś przy polskich drogach stoi 431 fotoradarów, a uzupełnia je 30 systemów odcinkowego pomiaru prędkości, 20 rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle i 20 nieoznakowanych radiowozów - wylicza gazeta.

bDBadaHr

Nowe fotoradary mają stanąć przy drogach najwcześniej w 2020 r., a proces ich włączania do systemu może potrwać rok.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBadaHS
motoryzacja
KOMENTARZE
(200)
prawda
2 lata temu
A moźe zbudujcie drogi :GŁADKIE BEZ FAŁD źebyśmy nie musieli CIĄGLE NAPRAWIAĆ ZAWIESZENIA
bum
2 lata temu
jak zwykle państwo rep presyjne ściga przeciętnego kowalskiego jak nie można zarobić w normalny sposób to trzeba łupić kierowców bo tak najłatwiej żaden fotoradar radar nie dba bezpieczeństwo
Jasiu
2 lata temu
Po co głosowaliście na sektę ????
bDBadaHT
jerzyk
2 lata temu
Dziękujemy ci władzo za kasowanie nas przy każdym kroku. jasne że było za mało tych radarów.Polecałbym je zrobić również na drogach gruntowych i ustawione pod pieszych i rowerzystów. A tak na marginesie to dlaczego ustawia się systemy do tzw. odcinkowego pomiaru bez stosownej tablicy informacyjnej???????????????????? Jak nie wiecie jak to ma wyglądać to polecam wycieczkę do Austrii i tam jest na początku takiego odcinka wielka tablica z odpowiednim napisem. Ale wiadomo że w PL to nie potrzeba robić bo tu nie chodzi wcale o zachowanie prędkości tylko o skasowanie kierowców.
On
2 lata temu
.. A może w końcu więcej nowoczesnych rozwiązań... Pasy do lewoskretow pasy włączając się do ruchu... A tak tylko represja jak nie podatki to mandaty.... Byle budżet ratować...
...
Następna strona