Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukryte miliardy Putina. Ile zarabia najbogatszy kandydat na prezydenta?

36
Podziel się

Majątek Putina ma być rzekomo zdeponowany na szwajcarskich kontach.

Prawdziwy majątek Putina ma być rzekomo zdeponowany na szwajcarskich kontach.
Prawdziwy majątek Putina ma być rzekomo zdeponowany na szwajcarskich kontach. (REUTERS)
bEhfMmbV

W kwestii majątku Władimira Putina legendy krążą od dłuższego czasu. Choć oficjalnie jego stan posiadania jest nader skromny, to w oparciu o różne źródła szacuje się go nawet na ok. 200 mld dol. Wraz z toczącą się kampanią wyborczą temat dochodów rosyjskich polityków znów staje się gorący.

Jakim majątkiem obraca Putin? Tego nikt właściwie nie wie. Sam przywódca Rosji zapewnił, że z dochodów rozliczy się w momencie, kiedy zostanie oficjalnym kandydatem na prezydenta. Na razie zebrał podpisy jako kandydat niezależny – czytamy w "Rzeczpospolitej".

Kłopot w tym, że nawet przymuszony rosyjskim prawem Putin, w cale nie musi ujawnić prawdy na temat swojego majątku. Byliśmy już świadkami podobnego politycznego teatru przy publikowaniu oświadczeń majątkowych – o czym pisaliśmy w money.pl.

bEhfMmbX

Przypomnijmy, że według publikowanego przez Kreml oświadczenia za 2016 rok, Władimir Putin w owym roku zarobił mniej niż 12 miesięcy wcześniej. Ma skromne 77-metrowe mieszkanie, niewielką działkę i trzy samochody. Jeździ Ładą Niwa, ale garażuje również dwie Wołgi.

Zobacz także: Majątek Władimira Putina:

Tak więc oficjalne zarobki Putina z 2016 roku to 8,86 mln rubli (627,4 tys. zł). Nawet wiceszef jego administracji zarabia 10-krotnie więcej niż on. Ujawniony dochód prezydenta to nawet nie ułamek tego, co według dziennikarzy śledczych z OCCRP posiadają zaprzyjaźnieni z nim biznesmeni i członkowie rodziny.

bEhfMmcd

Według danych zbieranych przez Fundusz ds. Walki z Korupcją Aleksieja Nawalnego to właśnie Władimir Putin jest najbogatszym człowiekiem w Rosji, a być może również jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Zaraz za nim plasuje się Dmitruj Miedwiediew.

Z kolei zdaniem szefa amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Hermitage Capital Billa Browdena, majątek Putina szacowany jest na 200 mld dol. Jak podaje "Rzeczpospolita" ma on być zdeponowany na szwajcarskich kontach.

bEhfMmcy
pieniądze
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(36)
Jot
3 lata temu
Co was obchodzą miliardy putina Pilnujcie swoich bo jak przyjdzie prawdziwa zmiana to rydzykowi i wam przez gardło będą żywcem wyciągać
lesszw
3 lata temu
Po pierwsze: Kiedy ten chłop prawdę powiedział? Po drugie: Prawda wyszła na jaw, ale co mu zrobią!? Ciągle to smarują, a on jest tam gdzie jest i nikt go nie ruszy. Pozostało tylko czekać, aż się przekręcić.
Olo
3 lata temu
Po co mu bylyby te miliardy? Odrzutowiec sobie kupi na emeryturze? Gdyby miał te miliardy, to już dawno by wyplynely konkrety, bo tego człowieka śledzi najwięcej śluz specjalnych na świecie.
bEhfMmcz
emfor
3 lata temu
Dimituj, dimitra! Dimi ha ha!
pigwa
3 lata temu
częściowo to prawda, u mnie w piwnicy schował czamadańczyk z rublami.
...
Następna strona