Notowania

pieniądze
16.01.2018 07:19

Ukryte miliardy Putina. Ile zarabia najbogatszy kandydat na prezydenta?

Majątek Putina ma być rzekomo zdeponowany na szwajcarskich kontach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REUTERS)
Prawdziwy majątek Putina ma być rzekomo zdeponowany na szwajcarskich kontach.

W kwestii majątku Władimira Putina legendy krążą od dłuższego czasu. Choć oficjalnie jego stan posiadania jest nader skromny, to w oparciu o różne źródła szacuje się go nawet na ok. 200 mld dol. Wraz z toczącą się kampanią wyborczą temat dochodów rosyjskich polityków znów staje się gorący.

Jakim majątkiem obraca Putin? Tego nikt właściwie nie wie. Sam przywódca Rosji zapewnił, że z dochodów rozliczy się w momencie, kiedy zostanie oficjalnym kandydatem na prezydenta. Na razie zebrał podpisy jako kandydat niezależny – czytamy w "Rzeczpospolitej".

Kłopot w tym, że nawet przymuszony rosyjskim prawem Putin, w cale nie musi ujawnić prawdy na temat swojego majątku. Byliśmy już świadkami podobnego politycznego teatru przy publikowaniu oświadczeń majątkowych – o czym pisaliśmy w money.pl.

Przypomnijmy, że według publikowanego przez Kreml oświadczenia za 2016 rok, Władimir Putin w owym roku zarobił mniej niż 12 miesięcy wcześniej. Ma skromne 77-metrowe mieszkanie, niewielką działkę i trzy samochody. Jeździ Ładą Niwa, ale garażuje również dwie Wołgi.

Majątek Władimira Putina:

Tak więc oficjalne zarobki Putina z 2016 roku to 8,86 mln rubli (627,4 tys. zł). Nawet wiceszef jego administracji zarabia 10-krotnie więcej niż on. Ujawniony dochód prezydenta to nawet nie ułamek tego, co według dziennikarzy śledczych z OCCRP posiadają zaprzyjaźnieni z nim biznesmeni i członkowie rodziny.

Według danych zbieranych przez Fundusz ds. Walki z Korupcją Aleksieja Nawalnego to właśnie Władimir Putin jest najbogatszym człowiekiem w Rosji, a być może również jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Zaraz za nim plasuje się Dmitruj Miedwiediew.

Z kolei zdaniem szefa amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Hermitage Capital Billa Browdena, majątek Putina szacowany jest na 200 mld dol. Jak podaje "Rzeczpospolita" ma on być zdeponowany na szwajcarskich kontach.

Tagi: pieniądze, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-01-2018

rinv32Sensacyjki są chwytliwe...a czemu nie piszecie,że Putin został odznaczony przez papieża Franciszka medalem watykańskim za wkład w utrzymanie pokoju … Czytaj całość

16-01-2018

orbsirA jaiki był dziś kolor porannej kupy Putina?!

16-01-2018

fbrrttPutin zasłużył sobie na to,bo dzięki niemu jest pokój w skali globalnej.

Rozwiń komentarze (36)