Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
01.03.2018 10:26

Putin przedstawi program na kolejną kadencję. Prezydenta Rosji czeka wyzwanie

Tym razem to gospodarka musi być tematem przewodnim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/EAST NEWS)
W czwartek Władimir Putin wygłosi 13 doroczne orędzie.

W czwartek Władimir Putin wygłosi doroczne orędzie. Będzie ono połączone z prezentacją programu na kolejną kadencję, której, według wszelkich sondaży, przywódca Rosji może być pewien. Tym razem to gospodarka musi być tematem przewodnim.

Termin orędzia zostało celowo opóźnione o dwa miesiące i przeniesione z grudnia na marzec w związku z kalendarzem wyborczym – pisze "Financial Times".

Putin zdecydował się wykorzystać okazję do zaprezentowania swojego programu na kolejną kadencję. Największe rosyjskie domy sondażowe przewidują, że w wyborach prezydencki 18 marca wygra on z 70 proc. głosów.

Jak przewiduje brytyjski dziennik, przywódca Rosji będzie się skupiał na gospodarce. Tego z resztą oczekuje od niego społeczeństwo. Rosjanie bowiem są niezadowoleni z poziomu życia, a prorynkowi ekonomiści wzywają do radykalnych reform.

Między 2013 rokiem a 2016 Rosyjska gospodarka sporo straciła na krachu na rynku naftowym. Ceny spadły z poziomu 108 dol za baryłkę do 30 dol. za baryłkę. Ponieważ rosyjska gospodarka jest mocno powiązana z tą działką przemysły momentalnie spadło PKB kraju.

Trump zaostrzył sankcje na Rosję:

Sankcje Europy i USA tylko pogłębiały kryzys. Ten jednak, jak ocenia "FT”, przyniósł jednak również pewne pozytywne skutki. Banki i przedsiębiorstwa zostały zmuszone do ograniczenia zależność od zagranicznego długu. Pod pewnymi względami Rosja wyszła z recesji silniejsza i stabilniejsza niż wcześniej– twierdzi dziennik.

Bank Światowy przewiduje, że PKB Rosji wzrośnie o 1,7 proc. w tym roku w przyszłym o 1,9 proc.. Problemem pozostaje jednak dalszy rozwój i zbyt niskie inwestycje. Brakuje też reform strukturalnych. To właśnie one mają pomóc Putinowi dźwignąć Rosyjską gospodarkę.

Tagi: gospodarka, putin, wiadomości, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-03-2018

StaszekPutin dyktator.Niczym się nie różni od Kim Dzong Una.

01-03-2018

GeorgeBoże chroń Putina, anioła wolnośći i prawdy w dzisiejszym zakłamanym świecie.

01-03-2018

HmmmCzy Rosjanie mają za Putina lepiej czy gorzej niż za Stalina, z którym układali się wielcy tego świata (np Churchill Roosewelt w Jałcie)?

Rozwiń komentarze (4)