Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Radosław Sikorski spotkał się z ministrem SZ Mongolii

0
Podziel się:

Spotkanie odbyło się przy okazji oficjalnej wizyty w Polsce prezydenta Mongolii Cachiagijna Elbegdordża.

Radosław Sikorski spotkał się z ministrem SZ Mongolii
(Xinhua News/East News)

Współpraca polityczna i gospodarcza, promocja demokracji na świecie oraz współpraca Mongolii z Unią Europejską - były głównymi tematami spotkania ministrów spraw zagranicznych Polski i Mongolii Radosława Sikorskiego oraz Luvsanvadana Bolda.

Spotkanie obu ministrów odbyło się przy okazji oficjalnej wizyty w Polsce prezydenta Mongolii Cachiagijna Elbegdordża.

Jak wynika z komunikatu biura prasowego MSZ, podczas spotkania Radosław Sikorski potwierdził, że zamierza wziąć udział w kwietniowej konferencji ministerialnej Wspólnoty Demokracji w Ułan Bator na zakończenie mongolskiej prezydencji w tej inicjatywie. Zasugerował, że wizyta w Mongolii powinna zostać wzbogacona o komponent gospodarczy - podkreślono.

Według szefa polskiej dyplomacji, krokiem do wzmocnienia współpracy gospodarczej jest Forum Gospodarcze Polska-Mongolia, które odbywało się w poniedziałek w Warszawie.

_ Minister Bold zapewnił, że polskie przedsiębiorstwa są zawsze mile widziane w jego kraju _ - zaznaczono w komunikacie polskiego MSZ.

Sikorski wyraził też uznanie dla przystąpienia Mongolii do Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) w listopadzie 2012 r. oraz podpisania przez Mongolię Indywidualnego Programu Partnerstwa i Współpracy z NATO.

Szef polskiego MSZ - czytamy w komunikacie - podkreślił w rozmowie z Boldem, że Polska opowiada się za zacieśnianiem relacji Mongolii z Unią Europejską oraz zapewnił o poparciu dla implementacji Umowy o Współpracy i Partnerstwie UE-Mongolia.

Jak informuje MSZ, podczas spotkania z polskim ministrem spraw zagranicznych Bold wyraził wdzięczność za wsparcie, jakie Mongolia otrzymywała i nadal otrzymuje od Polski w podejmowanych reformach demokratycznych; określił Polskę mianem _ trzeciego sąsiada _ Mongolii i przyjaciela, który pomaga Ułan Bator w relacjach z Unią Europejską.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent chce przywrócenia ambasady w... Podpisano polsko-mongolskie umowy dotyczące miedzy innymi gospodarki i obronności.
Tak Sikorski skomentował słowa Putina Prezydent Rosji odpowiedział dziś na pytania dotyczące zwrotu TU-154M. Polski MSZ ujawnia, co zamierza zrobić.
Ile wydamy na Afganistan? Sikorski ujawnia Szef polskiej dyplomacji spotka się z prezydentem Hamidem Karzajem i podpisze nową umowę międzyrządową o współpracy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)