Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rating Polski. Moody's podtrzymuje dotychczasową ocenę

12
Podziel się:

Rating Polski jest na poziomie "A2", natomiast perspektywa jest stabilna. Nic się więc nie zmieniło, przynajmniej jeśli chodzi o ocenę agencji Moody's. Żadna inna agencja tak dobrze Polski nie ocenia.

Pozostałe dwie agencje maja ogłosić swoje decyzje 12 października
Pozostałe dwie agencje maja ogłosić swoje decyzje 12 października (Gil C/shutterstock)

Rating Polski pozostaje na poziomie "A2" z perspektywę stabilną. Żadna inna agencja nie ocenia Polski tak dobrze jak Moody's.

Rynki najbardziej cenią trzy agencje ratingowe - Fitch, Standard & Poor's oraz właśnie Moody's. Spośród nich to właśnie ta ostatnia utrzymuje dla Polski najlepszą ocenę. Fitch ocenia natomiast Polskę na "A-", zatem o jeden poziom niżej niż Moody's. Natomiast ocena według S&P jest jeszcze niższa i jest na poziomie "BBB+".

Zobacz także: Rating Moody's dla Polski. Dlaczego trzy agencje trzęsą całym światem? Zobacz wideo:

Pozostałe dwie agencje jednak już niebawem mają znowu poinformować o aktualizacji statusu dla Polski - lub jej braku. Komunikaty Fitch i S&P w tej sprawie są spodziewane 12 października.

Rating "A2" został Polsce przyznany przez znaną agencję już pod koniec 2002 r. Jednak w maju 2016 r. rating Moody's dla Polski został obniżony, po czym po roku wrócił do tego poziomu. Najwyższy rating według Moody's to "Aaa". Ocena "A2" jest natomiast szóstą najwyższą. Analitycy oceniają nią "obligacje klasy średniej-wyższej o stosunkowo niskim ryzyku".

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(12)
??
4 lata temu
Rosja bez dlugu ma ocene C a USA z 21 trilionami dlugu ma AAAAAAAAAA++++++++++++++
;))
4 lata temu
No, to się uspokoiłem. Pierwsza spokojna noc od miesiąca.
pirat
4 lata temu
EHF by zareklamował Stalina na koszulkach jakby im podsypali $$$$
SB-oczeniec
4 lata temu
A jak się kształtują prognozy dla wyregulowanych moskiewskich alfonsów i bajzelmam z SB-e ? nie będziemy musieli za parę złotych wypinać w Słupsku PO-śladków i JODŁOWAĆ od bytem ?
Jac00
4 lata temu
Ribentrop-mołotov bedą teraz reklamować na koszulkach