Notowania

rating polski
15.09.2018 08:10

Rating Polski. Moody's podtrzymuje dotychczasową ocenę

Rating Polski jest na poziomie "A2", natomiast perspektywa jest stabilna. Nic się więc nie zmieniło, przynajmniej jeśli chodzi o ocenę agencji Moody's. Żadna inna agencja tak dobrze Polski nie ocenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Gil C/shutterstock)
Pozostałe dwie agencje maja ogłosić swoje decyzje 12 października

Rating Polski pozostaje na poziomie "A2" z perspektywę stabilną. Żadna inna agencja nie ocenia Polski tak dobrze jak Moody's.

Rynki najbardziej cenią trzy agencje ratingowe - Fitch, Standard & Poor's oraz właśnie Moody's. Spośród nich to właśnie ta ostatnia utrzymuje dla Polski najlepszą ocenę. Fitch ocenia natomiast Polskę na "A-", zatem o jeden poziom niżej niż Moody's. Natomiast ocena według S&P jest jeszcze niższa i jest na poziomie "BBB+".

*Rating Moody's dla Polski. Dlaczego trzy agencje trzęsą całym światem? Zobacz wideo: *

Pozostałe dwie agencje jednak już niebawem mają znowu poinformować o aktualizacji statusu dla Polski - lub jej braku. Komunikaty Fitch i S&P w tej sprawie są spodziewane 12 października.

Rating "A2" został Polsce przyznany przez znaną agencję już pod koniec 2002 r. Jednak w maju 2016 r. rating Moody's dla Polski został obniżony, po czym po roku wrócił do tego poziomu. Najwyższy rating według Moody's to "Aaa". Ocena "A2" jest natomiast szóstą najwyższą. Analitycy oceniają nią "obligacje klasy średniej-wyższej o stosunkowo niskim ryzyku".

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: rating polski, moody's, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-09-2018

SB-oczeniecA jak się kształtują prognozy dla wyregulowanych moskiewskich alfonsów i bajzelmam z SB-e ? nie będziemy musieli za parę złotych wypinać w Słupsku … Czytaj całość

15-09-2018

remCzyli czas zacząć się bać.

16-09-2018

piratEHF by zareklamował Stalina na koszulkach jakby im podsypali $$$$

Rozwiń komentarze (12)