Trwa ładowanie...
bDSMsTXF

Notowania

Rating Polski – Wszystkie wiadomości

10
06.04.2021 14:55

RATING POLSKI
 / 
S&P ocenia polską gospodarkę. Kościński: stworzyliśmy solidne podstawy

Ministerstwo Finansów komentuje prognozy agencji Standard & Poor’s, która przewiduje wzrost polskiego PKB o 3,4 proc. w tym roku oraz umocnienie złotego. Zdaniem MF, wyniki gospodarcze naszego kraju okazały się bardziej odporne na niekorzystne otoczenie niż oczekiwano.

144
19.03.2021 22:21

KORONAKRYZYS
 / 
Rating Polski. Fitch wystawił ocenę i otworzył wiosenną rundę przeglądów

Eksperci Fitch wzięli pod lupę Polskę, oceniając wiarygodność i wypłacalność naszego kraju w obliczu koronakryzysu. Ocena jest pozytywna. Rating pozostał bez zmian - na poziomie "A-" (7 wynik w 20-stopniowej skali).

64
09.10.2020 11:19

KORONAWIRUS
 / 
Rating Polski stabilny. To zielone światło do dalszego zadłużania?

W ostatnich tygodniach Polska znalazła się pod lupą trzech największych na świecie agencji ratingowych. Żadna z nich nie zmieniła naszej oceny ani perspektywy na przyszłość. Czy to oznacza, że analitycy tych agencji dają Polsce zielone światło do dalszego zadłużania? - Zielone światło dziś, żółte w przyszłym roku, czerwone w 2022 - ocenił w programie "Money. To się liczy" dr Jakub Borowski, główny ekonomista Credit Agricole. - Dzisiaj to jest moment, w którym trzeba było rozluźnić politykę fiskalną. W przyszłym roku zakładamy, że pandemia będzie wygasać. Natomiast kolejny rok, jeśli ten scenariusz pandemiczny się zrealizuje, rysuje się bardzo optymistycznie. Będzie coraz silniejszy napływ środków z UE do Polski, zacznie się kolejny cykl inwestycyjny w polskich przedsiębiorstwach. W 2022 roku będzie kumulacja różnych pozytywnych zdarzeń. Powinniśmy mieć wzrost gospodarczy na poziomie 4 procent - prognozował Borowski.

221
08.10.2020 11:45

GOSPODARKA
 / 
Rating Polski stabilny, ale przeciętny. Europa wyraźnie podzielona na pół

Wiele krajów Europy od momentu wybuchu pandemii otrzymało od największych agencji ostrzeżenia w postaci np. obniżenia perspektywy ratingu. Suchą stopą przez wszystkie testy przeszła Polska. Ciągle jednak w Europie jest wiele bardziej wiarygodnych krajów, nie tylko tych najbardziej rozwiniętych.

4
01.10.2020 14:05

GOSPODARKA
 / 
S&P podnosi prognozy PKB Polski. Eksperci podkreślają duże znaczenie unijnej pomocy

W piątek rating Polski zaktualizuje Standard & Poor's (S&P). Można być dobrej myśli. Eksperci tej agencji zmienili swoje prognozy i spodziewają się mniejszej recesji w tym roku.

bDSMsTXH
27
25.09.2020 22:20

GOSPODARKA
 / 
Rating Polski. Agencja Fitch nie zmieniła oceny

Eksperci Fitch wzięli pod lupę Polskę, oceniając wiarygodność i wypłacalność naszego kraju w obliczu pandemii koronawirusa. Ocena jest pozytywna. Rating pozostał bez zmian - na poziomie "A-" (7 wynik w 20-stopniowej skali).

24
11.09.2020 23:26

GOSPODARKA
 / 
Rating Polski bez zmian. Agencja Moody's nie dokonała aktualizacji

Agencja Moody's nie dokonała aktualizacji oceny kredytowej Polski. Oznacza to, że rating Polski pozostał na niezmienionym poziomie "A2". Jego perspektywa pozostaje stabilna. To szósty wynik w 21-stopniowej skali. W najbliższym czasie jeszcze dwie inne agencje przyjrzą się wiarygodności naszego kraju.

45
10.04.2020 23:20

GOSPODARKA
 / 
Rating Polski. Agencja S&P nie zmienia oceny

Agencja ratingowa S&P utrzymała rating Polski na poziomie "A-" z perspektywą stabilną. Oznacza to, że mimo ryzyk dla gospodarki nasz kraj pozostaje wiarygodnym partnerem dla inwestorów zagranicznych.

5
06.02.2020 19:55

GOSPODARKA
 / 
Rating Polski. S&P uchyla rąbka tajemnicy w sprawie przyszłej oceny

- Czujemy się dość komfortowo z obecnym poziomem ratingu - twierdzi Frank Gill, starszy dyrektor S&P. Najbliższa aktualizacja oceny tej agencji ratingowej zaplanowana jest na 10 kwietnia.

bDSMsTXN
22.11.2019 13:41

SĄDOWNICTWO
 / 
Wyrok TK ws. sądów a rating Polski. "Zwracają na to uwagę, ale to nie konkurs piękności"

- Agencje ratingowe biorą cały szereg składników do oceny wiarygodności kredytowej danego kraju. Trzeba podkreślić, że rating to jest określona procedura, a nie konkurs piękności - powiedział w programie "Money. To się liczy" Mariusz Adamiak, dyrektor Biura Strategii Rynkowych PKO BP. - To, na co najczęściej się powołujemy, to rating w walucie obcej. Czyli ocena wiarygodności, że dany kraj będzie w stanie wypełnić swoje zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej. Agencje, w dłuższym terminie, oczywiście biorą pod uwagę to, jakie dany kraj ma sądownictwo, jak jest zorganizowany. To wpływa na bezpieczeństwo inwestorów. Jednak nie sądzę, by obecna sytuacja miała wpływ na zmianę ratingów - dodał.

59
20.11.2019 19:07

GOSPODARKA
 / 
Rating Polski raczej niezagrożony. Szef Moody's komentuje sytuację w naszym kraju

- Nasze obawy dotyczą stopniowej erozji siły instytucjonalnej, jednak z perspektywy oceny kredytowej nie określiłbym ich jako dramatycznych - uważa Dietmar Hornung, dyrektor zarządzający agencji ratingowej Moody's.

77
16.10.2019 14:41

RATING
 / 
Moody's krytykuje politykę gospodarczą rządu. Inne agencje bardziej powściągliwe

Agencja Moody's ostro skrytykowała politykę gospodarczą PiS i zmiany w systemie sądownictwa. W ten sposób wychodzi przed szereg. Pozostałe dwie największe agencje ratingowe także punktują ryzyka, ale nie idą w ocenach aż tak daleko.

3
16.10.2019 8:56

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Rating Polski: polityka gospodarcza PiS negatywna

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o stan i prognozy dla polskiej gospodarki po rozstrzygnięciu wyniku wyborów parlamentarnych. Rozmawiamy m.in. o najnowszym ratingu dla Polski autorstwa agencji Moody's. Gościem będzie Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich. W drugiej części o sytuacji na rynku nieruchomości mówi Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments. Zapraszamy od 9.15.

bDSMsTXO
18
12.10.2019 10:12

GOSPODARKA
 / 
Rating Polski. Podsumowanie decyzji Fitch, S&P i Moody's

Trzy największe agencje ratingowe na świecie spodziewają się spowolnienia w polskiej gospodarce i ostrzegają przed negatywnymi skutkami rozwiązania kwestii kredytów frankowych. Mimo tego punktują mocne strony Polski i zgodnie utrzymują całkiem wysokie noty.

1
12.10.2019 8:14

GOSPODARKA
 / 
Rating Polski. Moody's nie publikuje zaplanowanego raportu

Agencja Moody's zrezygnowała z publikacji raportu na temat ratingu Polski. To oznacza, że ocena pozostała na niezmienionym poziomie "A2" (6 wynik w 21-stopniowej skali). Ciągle lepiej ocenia nasz kraj niż pozostałe dwie największe światowe agencje ratingowe.

75
11.10.2019 23:43

GOSPODARKA
 / 
Rating Polski. Agencja S&P nie zmienia oceny

Rating Polski pozostał na niezmienionym poziomie "A minus" (7 wynik w 22-stopniowej skali) - podała agencja S&P. Tym samym ciągle jesteśmy lepiej oceniani niż np. Włochy czy Portugalia.

142
10.10.2019 21:44

GOSPODARKA
 / 
Rating Polski. Moody's i S&P wystawią oceny rządowi tuż przed wyborami

Przed rządem kolejny sprawdzian. Analitycy Moody's i S&P ocenią w piątek kondycję gospodarki i wiarygodność Polski. Prognozy nie zakładają zmiany ratingu, choć eksperci pewnie wypunktują kilka największych zagrożeń.

205
27.09.2019 22:06

GOSPODARKA
 / 
Rating Polski. Fitch nie zmienia oceny

Rating Polski pozostał na niezmienionym poziomie "A minus" (7 wynik w 20-stopniowej skali) - podała amerykańska agencja Fitch. Mimo ryzyk dla gospodarki nasz kraj pozostaje wiarygodnym partnerem dla inwestorów zagranicznych. Perspektywę dla Polski oceniono jako "stabilną".