Notowania

gospodarka usa
07.08.2011 06:31

Reakcja na obniżenie ratingu. W USA wrze

Wiarygodność kredytową największej światowej gospodarki obniżyła po raz pierwszy w historii agencja Standard & Poor's.

Podziel się
Dodaj komentarz
(The U.S. Army/CC/Flickr)

Amerykański prezydent Barack Obama zaapelował do dwóch największych obozów politycznych o wspólny wysiłek w celu naprawienia gospodarki oraz ustabilizowania sytuacji fiskalnej. To reakcja Białego Domu na historyczne obniżenie wiarygodności kredytowej Stanów Zjednoczonych z _ AAA _ na _ AA+ _.

Prezydencki rzecznik Jay Carney napisał w specjalnym oświadczeniu, że Barack Obama wierzy, iż wybrani przez naród polityczni liderzy - zwłaszcza spośród Demokratów i Republikanów - staną ramię w ramię, by wzmacniać amerykańską gospodarkę.

Dodał, że znaczącym krokiem w tym kierunku było porozumienie ponad politycznymi podziałami w kwestii podwyższenia pułapu zadłużenia Stanów Zjednoczonych na początku tygodnia.

Z kolei Republikanie za zaistniałą sytuację winią prezydenta i jego administrację. Domagają się odwołania ze stanowiska ministra skarbu Timothy'ego Geithnera. - _ Stany Zjednoczone nigdy wcześniej nie znalazły się w takim położeniu _ - podkreśla republikańska senator z Minnesoty Michele Bachmann.

- _ Rating został nam obniżony pierwszy raz w historii. Potrafiliśmy dać sobie radę podczas kryzysu w latach trzydziestych, podczas wojen, a także po terrorystycznych atakach z 11 września 2001 roku. Odpowiedzialny za zaistniałą sytuację jest nasz prezydent _ - dodała Bachmann.

Administracja USA zakwestionowała wiarogodność analiz leżących u podstaw obniżenia przez amerykańską agencję ratingową Standard & Poor's wiarygodności kredytowej rządu USA z maksymalnej oceny _ AAA _ do _ AA+ _. Ministerstwo skarbu znalazło w analizie S&P błąd, polegający na zawyżeniu o 2 bln dolarów wydatków uznaniowych rządu USA.

Wiarygodność kredytową USA obniżyła po raz pierwszy w historii agencja ratingowa Standard & Poor's. Agencja poinformowała, że uzgodniony w Kongresie plan podniesienia limitu zadłużenia jest dla niej mało wiarygodny i może okazać się nieskuteczny w zmniejszeniu narodowego zadłużenia Stanów Zjednoczonych.

Więcej o obniżeniu ratingu USA - czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/242/t154098.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rating;usa;w;dol;pierwszy;raz;w;historii,58,0,887354.html) Rating USA w dół. Pierwszy raz w historii Nie pomogło przyjęcie przez Kongres i zatwierdzenie przez prezydenta planu oszczędności. Eksperci nie wykluczają kolejnych turbulencji na rynkach
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t125423.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rating;usa;obnizony;nieslusznie;w;analizie;jest;blad,136,0,887432.html) Rating USA obniżony niesłusznie? "Jest błąd" Czołowy przedstawiciel agencji ratingowej zapewnił jednak, że wszelkie poprawki w obliczeniach zostały wzięte pod uwagę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t154097.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/eksperci;na;rynkach;moze;nastapic;chaos,159,0,887455.html) Eksperci: Na rynkach może nastąpić chaos Obniżka ratingu USA może skłonić Chiny do szybszej dywersyfikacji aktywów.
Tagi: gospodarka usa, usa, rating, gospodarka, s&p, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz