Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rekordowa liczba mieszkań na rynku

0
Podziel się

Ceny spadają. Rośnie liczba mieszkań na rynku. Pośrednicy nieruchomości nie chcą jednoznacznie powiedzieć, czy i kiedy zacznie spadać cena metra kwadratowego.

Rekordowa liczba mieszkań na rynku
(Reporter Poland)
bDXNZPTp

Wiadomo jednak, że ofert sprzedaży stale przybywa. Jak mówi Marta Kosińska z portalu _ Szybko pl , potencjalni klienci mają w czym wybierać. - Jest średnio o trzydzieści procent więcej ofert niż było w lutym 2012 roku. Są nieduże miasta, gdzie podaż wzrosła nawet o ponad pięćdziesiąt procent. Jest to na przykład Białystok i Olsztyn _- mówi Marta Kosińska.

Zdaniem ekspertki spadek cen za metr kwadratowy mieszkania zależy przede wszystkim od polityki banków. -_ Przede wszystkim akcje kredytowe czy obniżki marż. Wtedy w połowie roku możemy liczyć na to, że spadek wyhamuje i ceny będą się utrzymywały na stałym poziomie - _twierdzi Marta Kosińska.

Z danych przedstawionych niedawno przez Polski Związek Firm Deweloperskich wynika, że ceny mieszkań systematycznie padają od 2009 roku i w tej chwili osiągnęły poziom z 2006 roku.

bDXNZPTr
Czytaj więcej w Money.pl
Nowe ceny mieszkań. Stać nas na więcej Ceny transakcyjne są na poziomie z 2006 roku czyli sprzed górki cenowej.
Odbicie na rynku mieszkań? Ceny idą w... Po miesiącach spadków w ubiegłym roku, ceny w niektórych miastach wzrosły.
Te mieszkania się nie sprzedają, ale... Zapotrzebowanie na apartamenty o czterech lub więcej pokojach drastycznie spadło. Zobacz, co robią deweloperzy żeby je sprzedać.
bDXNZPTS
KOMENTARZE
(0)