Notowania

lpp
23.10.2018 09:31

Właściciel Reserved zbuduje wielkie magazyny w Rumunii. Obsłużą handel internetowy

Sieci handlowe LPP zaczynają się już dusić pod natłokiem zamówień. Firma rzuca gigantyczne pieniądze w rozbudowę magazynów. Niedawno ogłaszano, że ich wielkość w Polsce się podwoi. Teraz przyszedł czas na Rumunię.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LPP / materiały prasowe)
Poziom rozwoju e-commerce LPP wymaga wielkich inwestycji w infrastrukturę logistyczną

Sieci handlowe LPP zaczynają się już dusić pod natłokiem zamówień. Firma rzuca gigantyczne pieniądze w rozbudowę magazynów. Niedawno ogłaszano, że ich wielkość w Polsce się podwoi. Teraz przyszedł czas na Rumunię.

LPP podpisało umowę na budowę nowego centrum dystrybucyjnego pod Bukaresztem w Rumunii. Zadaniem nowego magazynu będzie obsługa sprzedaży internetowej na terenie całej Europy Południowo-Wschodniej. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2019 r.

- Rozwój naszej sieci stacjonarnej w Polsce i za granicą oraz znaczący wzrost udziału sprzedaży internetowej to wyzwania, które wymagają zaawansowanego technologicznie zaplecza logistycznego. Rumunia jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków w naszym portfolio - notujemy na nim zwiększającą się sprzedaż wszystkich naszych marek, w szczególności w kanale e-commerce. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest możliwość sprawnej obsługi krajów Europy Południowo-Wschodniej - powiedział wiceprezes LPP ds. logistyki i IT Jacek Kujawa.

W ciągu ostatnich czterech lat przychody sieci LPP się podwoiły i w tym roku przekraczały już dwukrotnie dwa miliardy złotych kwartalnie.

Zobacz też: Moda od LPP. Polski przebój eksportowy

Przypomnijmy, że trzy miesiące temu firma ogłaszała, że podwaja swoje powierzchnie magazynowe w Polsce, inwestując 400 mln zł w Brześciu Kujawskim. Te magazyny, liczące około 100 tys. mkw powierzchni będą największe w Polsce po obiektach budowanych obecnie przez Liroy Merlin.

Później ogłoszono też inwestycję w Pruszczu Gdańskim, gdzie powstanie magazyn wysokiego składowania o powierzchni 23 tys. mkw.

Rumunia druga po Rosji

Budową nowego centrum dystrybucyjnego w Rumunii zajmie się belgijska firma WDP Development. Magazyn będzie miał powierzchnię 22 tys. mkw i będzie pełnił rolę tzw. Fullfilment Center, dedykowanego obsłudze logistycznej sprzedaży internetowej wszystkich marek należących do LPP. Docelowo z nowego magazynu realizowane będą zamówienia na terenie całej Europy Południowo-Wschodniej.

- Poza granicami Polski będzie to już drugie centrum dystrybucyjne gdańskiego producenta odzieży. Firma posiada obecnie magazyny o łącznej powierzchni ponad 100 tys. m2 w Pruszczu Gdańskim, Gdańsku, Strykowie i w Moskwie. W najbliższych latach planowany jest dalszy rozwój sieci dystrybucji i zwiększenie powierzchni magazynowej do ponad 270 tys. mkw - podała spółka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: lpp, handel detaliczny, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-10-2018

DotqaReserved ma ubrania, które rozpadają się po pierwszym praniu. Jak sweter dla mojego tescia kupiony w prezencie. Buble!!!

23-10-2018

tak trzymacPo raz kolejny spółka udowadnia, że są ambicje na podbój Europy.

23-10-2018

KimTandeta. .tandeta. ..jak i te masy !!!!

Rozwiń komentarze (16)