Notowania

podatki
20-11-2018 (20:42)

Resort środowiska wstrzymuje się z wypłatami. Czeka, aż podatek przestanie obowiązywać

Henryk Kowalczyk zapowiedział, że od przyszłego roku nie będzie podatku od dotacji w programie Czyste powietrze. W wyniku błędu w programie, dziś dotacje mogłyby zostać zaliczane jako dochód, od którego trzeba zapłacić podatek. Ministerstwo wstrzymuje więc wypłaty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Iwanczuk/REPORTER)

Minister środowiska Henryk Kowalczyk przyznał, że w wartym 103 mld zł programie tkwi błąd, który mógłby wprowadzić korzystający z benefitów programu "Czyste powietrze” w pułapkę. Musieliby zapłacić podatek od otrzymanej dotacji.

- Na razie, rzeczywiście nie spieszymy się z wypłatą środków finansowych w starym roku z prostej przyczyny, którą ”Fakt” ze swoją swadą upubliczniła, że znaleźli błąd w programie i od dotacji wszyscy zapłacimy podatek – cytuje szefa resortu środowiska Polska Agencja Prasowa.

Program "Czyste powietrze". Jak załapać się na pieniądze na termomodernizację:

Zgodnie zapowiedzią Kowalczyka, od 1 stycznia 2019 roku dotacje uzyskane z programu Czyste powietrze nie będą zaliczane jako dochód stąd nie trzeba będzie płacić od nich podatku.

Program "Czyste powietrze" to gigantyczny program, w ramach którego w ciągu 10 lat do polskich domów trafi 103 mld zł na termomodernizację. Rząd chce ocieplić cztery miliony domów i wymienić w nich piece. Program wystartował we wrześniu.

- Kampania edukacyjna została uruchomiona na początku września, odbyły się już dwa tysiące spotkań - mówił w programie "Money. To się liczy" wiceminister środowiska Sławomir Mazurek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, resort środowiska, kowalczyk, podatek, czyste powietrze, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-11-2018

buuuuuuuSzkoda, że dwa miesiące temu tego nie wiedzieli bo panie na spotkaniach mówiły co innego. Aby otrzymać zwrot do 53 tys. trzeba je wpierw mieć i … Czytaj całość

20-11-2018

rysz64Dwa tysiące spotkań, pół roku i zero wypłat, ale 103 miliardy robi wrażenie. Trochę lepiej by wyglądało, że 990 miliardów złotych będzie wypłaconych w … Czytaj całość

21-11-2018

JacekNajpierw należy przeprowadzić edukację wśród nauczycieli szkół podstawowych, by umieli uczyć dzieci i młodzież, przekazać wiedzę czym np. różni się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (25)