Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Resort finansów reaguje na rosyjskie sankcje

0
Podziel się:

Tegoroczny wzrost gospodarczy będzie bardziej opierał się na popycie
krajowym, niż na popycie zagranicznym - mówi minister finansów Mateusz Szczurek.

Resort finansów reaguje na rosyjskie sankcje
(Szymon Blik/REPORTER)

Tegoroczny wzrost gospodarczy będzie bardziej opierał się na popycie krajowym, niż na popycie zagranicznym - powiedział minister finansów Mateusz Szczurek.

_ - Wygląda na to, że wkład eksportu netto we wzrost gospodarczy obniży się o 0,5 pkt proc. w 2014 r. To na szczęście będzie w pełni rekompensowane - widać to po danych, które obserwujemy na co dzień - nieco wyższymi inwestycjami prywatnymi. Bardzo budująco wyglądają też wskaźniki zatrudnienia _ - mówił szef MF w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Dodał, że _ kształt wzrostu gospodarczego będzie się bardziej opierał na popycie krajowym niż zagranicznym _. _ To ewidentny efekt tego, co się dzieje za naszą wschodnią granicą, a także nieco wolniejszego ożywienia gospodarczego w Europie zachodniej _ - ocenił.

Jak tłumaczył, odpowiedzią MF na niepewności związane ze wzrostem gospodarczym oraz napięciami geopolitycznymi jest m.in. szybsze finansowanie potrzeb pożyczkowych oraz ostrożne założenia budżetowe.

Rosja od 1 sierpnia wprowadza zakaz importu z Polski większości owoców i warzyw.

Czytaj więcej w Money.pl
Stopy procentowe w Polsce. Co zrobi RPP? Andrzej Rzońca ocenia działalność Rady Polityki Pieniężnej.
Polska gospodarka słabnie. Co ze strefą Euro? Zobacz najnowsze dane CLI dla europejskich gospodarek. Jest się czego obawiać?
Bank Światowy prognozuje polskie PKB Bank Światowy spodziewa się wzrostu PKB w Polsce w 2014 roku na poziomie 3,3 proc., oraz 3,5 proc. w 2015 roku - wynika z opublikowanego raportu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)