Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Resort finansów: Złoty się umocni

0
Podziel się:

Mamy korzystne warunki wejścia do ERM2 - przekonuje Ludwik Kotecki.

Resort finansów: Złoty się umocni
(PAP/Paweł Supernak)

Mamy korzystne warunki wejścia do ERM2 - przekonuje wiceminister finansów, Ludwik Kotecki. W ciągu najbliższych miesięcy siła złotego będzie rosła.

W jego ocenie, aprecjacyjna tendencja ułatwi także rozmowy na temat kursu wejścia do europejskiego mechanizmu kursowego ERM2_ : - Nie wiadomo, w jakim tempie będzie to się działo, ale jesteśmy już na takim poziomie, że to musi się stać _ - uważa Kotecki.

_ - W związku z prawdopodobieństwem, że złoty będzie aprecjonował, które jest wyższe niż to, że będzie się osłabiał, to warunki, by wchodzić do ERM2 są korzystne _ - podsumował Kotecki. Dzięki temu łatwiej będzie z Komisją Europejską (KE) ustalić kurs wejścia do węża walutowego oraz zakres wahań.

Złoty osłabia się od kilku miesięcy, w ostatnich tygodniach ta tendencja nasiliła się. W sumie od połowy lipca dolar zyskał wobec polskiej waluty ok. 75%, euro - ponad 40%, a CHF - ponad 50%. Kilka dni temu także premierDonald Tuskzapewniał, że złotemu nie grozi długotrwała tendencja deprecjacyjna, a wsparciem dla polskiej waluty powinna być wymiana na rynku części środków unijnych.

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)