Notowania

ike
01-01-2012 (07:17)

Resort pracy podniósł limit wpłat na IKE

O 500 zł wzrosła roczna kwota wpłat na Indywidualne Konto Emerytalne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri_arcurs/Dreamstime)

W tym roku będziemy mogli nieco więcej * *oszczędzić * *na swoją przyszłość. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło podniesienie rocznego limitu wpłat na IKE do wysokości 10 578 złotych.

W 2011 roku na Indywidualne Konto Emerytalne można było wpłacić maksymalnie 10 077 zł. Podniesienie limitu przez resort pracy oznacza, że w 2012 roku, przy równych wpłatach, będziemy mogli odłożyć na IKE aż 881,5o złotych miesięcznie.

Zmieniła się także dozwolona wysokość sumy składek, którą może wnieść uczestnik do jednego pracowniczego programu emerytalnego. W przyszłym roku kwota ta wyniesie 15 867 złotych.

O emeryturach czytaj w Money.pl
IKZE kontra IKE. Nowy pomysł na emerytury Czym konta różnią się od IKE i czy mogą być od nich lepszą formą oszczędzania?
Będzie protest mundurowych? "Nie wszystko jest przegrane" Związkowcy otrzymali od szefa MSW założenia reformy emerytalnej. Zobacz, które służby zareagowały na nie oburzeniem.
Znów będą majstrować przy naszych emeryturach? Czym grozi porażka Polski przez unijnym trybunałem pisze Bartłomiej Dwornik.
Tagi: ike, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie