Notowania

fso
15.12.2004 07:45

Resort skarbu rozpoczął negocjacje z AwtoZAZ w sprawie FSO

Negocjacje z ukraińską spółką AwtoZAZ w sprawie zakupu akcji żerańskiej Fabryki Samochodów Osobowych rozpoczęły się we wtorek - poinformowało PAP biuro prasowe Ministerstwa Skarbu Państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz

Negocjacje z ukraińską spółką AwtoZAZ w sprawie zakupu akcji żerańskiej Fabryki Samochodów Osobowych (FSO) rozpoczęły się we wtorek - poinformowało PAP biuro prasowe Ministerstwa Skarbu Państwa.

Resort nie podaje przewidywanego terminu ich zakończenia. "Chcemy, żeby stało się to jak najszybciej, ponieważ spółka FSO potrzebuje inwestora" - powiedziała Agnieszka Dłuska z biura prasowego MSP.

Według niej warunki inwestycji będzie można poznać dopiero po zakończeniu negocjacji.

9 listopada minister skarbu Jacek Socha poinformował, że jego resort rozpocznie rozmowy z ukraińskim inwestorem dotyczące sprzedaży akcji FSO.

"Rząd zgodził się na sprzedaż w trybie niepublicznym akcji FSO serii A i B" - powiedział wówczas Socha. Przypomniał, że kończy to długi proces poszukiwania inwestora dla FSO.

Minister zaznaczył też wówczas, że już teraz ukraińska spółka utrzymuje fabrykę przy życiu, ponieważ odbiera 88 proc. produkcji FSO.

Według informacji z listopada, w FSO ma być produkowany model samochodu Lanos 150T, który jest następcą obecnego Lanosa. Prawa do produkcji Lanosa i Matiza na Żeraniu wygasną z końcem 2006 r.

Skarb Państwa ma obecnie prawie 20 proc. akcji FSO. Około 80 proc. akcji żerańskiej firmy znajduje się w posiadaniu koreańskiego Daewoo.

Tagi: fso, daewoo, motoryzacja, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz