Notowania

banki
05.07.2018 10:50

KNF chce kontroli Revolut. Prosi brytyjski urząd o nadzór

KNF wzięła pod lupę Revolut w związku z awarią, jaką miał ten bankowy startup 1 lipca. Podczas płatności system pobierał pieniądze, ale nie realizował transakcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Revolut)
Na początku lipca Revolut miał poważną awarię.

Komisja Nadzoru Finansowego zwróciła się do swojego brytyjskiego odpowiednika o zwiększony nadzór nad popularnym startupem bankowym - Revolut. Ma to związek z poważną awarią brytyjskiej firmy na początku lipca.

Komisja Nadzoru Finansowego nie ma możliwości prawnych ani operacyjnych skontrolowania brytyjskiej firmy Revolut pod kątem ewentualnych niewłaściwych praktyk, które mogłyby naruszać interesy polskich klientów - poinformował Urząd.

Firma działa w ramach unijnej swobody świadczenia usług i na zasadzie tzw. "jednego paszportu europejskiego". Dlatego też ma prawo prowadzenia działalności na terytorium wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej, w tym Polski. Dlatego też KNF zwróciła się do Financial Conduct Authority z prośbą o nadzór.

KNF wzięła pod lupę Revolut w związku z awarią, jaką miał ten bankowy startup 1 lipca. Podczas płatności system pobierał pieniądze, ale nie realizował transakcji. Problemy mieli klienci z Polski i całego świata – o czym informowaliśmy w money.pl.

"W związku z zaistniałą sytuacją oraz rosnącą skalą działalności spółki, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zwrócił się do swojego odpowiednika w Wielkiej Brytanii, nadzorującego Revolut Ltd, o zapewnienie i utrzymanie zwiększonego nadzoru nad spółką" – czytamy w komunikacie KNF.

Źródło: KNF

Zaledwie przed paroma tygodniami Revolut ogłosił, że pozyskał w Europie 2 mln klientów, przy czym Polska jest dla niego trzecim największym rynkiem, i pracuje nad uruchomieniem bezprowizyjnej platformy do inwestowania w akcje takich spółek, jak Apple czy Amazon.

Obecnie oferuje klientom alternatywę dla tradycyjnych banków. Bezpłatne konto mobilne z obsługą 25 walut, darmowe przelewy międzynarodowe i bezprowizyjne płatności na całym świecie. Działanie usług opiera się na aplikacji mobilnej.

Klient Revolut może też na całym świecie płacić zbliżeniowo kartą MasterCard lub Visa, unikając kosztów przewalutowania na jedną ze 130 walut lokalnych.

Firma obsługuje również kryptowaluty. Jak podkreśla, jej klienci mogą "jednym kliknięciem" kupować, przechowywać lub wymieniać Bitcoina, Litecoina i Ethereum.

Revolut został powstał w Londynie w 2013 roku, na na rynek wszedł dwa lata później działa na rynku od 2015 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, knf, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-07-2018

TomaszBankom się tylki palą bo mają konkurencję. I bardzo dobrze, że ja mają ! Era okradania ludzi się kończy a pieniądze wrócą do ludzi

05-07-2018

yPisać do Brytoli po Polsku, serio? Wielka instytucja a nie ma tłumacza?

05-07-2018

satoKolejny po kryptowalutach konkurent banków, którego KNF będzie zwalczał.

Rozwiń komentarze (6)