Notowania

wiadomości
04.10.2015 19:06

Rezerwacja odprawy ciężarówek przez internet. Nowe ułatwienia dla przewoźników

Na razie system eBooking TRUCK będzie działał na dwóch przejściach granicznych: w Koroszczynie, na granicy z Białorusią i Grzechotkach na przejściu z Obwodem Kaliningradzkim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jargilo/REPORTER)

Szykuje się ułatwienie dla firm transportowych i kierowców. Przekroczenie granicy będzie sprawniejsze. Kierujący będą mogli zarezerwować termin odprawy swojego TIR-a. To może zmniejszyć kolejki na granicach.

Dyrektor departamentu Służby Celnej w ministerstwie finansów Piotr Daniel tłumaczy, że kierowcy będą mogli zarejestrować się na stronie www.e-booking.gov.pl i zamówić konkretny termin odprawy na granicy. Rezerwacja będzie możliwa z maksymalnie 30-dniowym wyprzedzeniem. Kierujący otrzyma na pocztę elektroniczną potwierdzenie rezerwacji.

System eBooking TRUCK będzie działał na dwóch przejściach granicznych: w Koroszczynie, na granicy z Białorusią i Grzechotkach na przejściu z Obwodem Kaliningradzkim.

Testy systemu potrwają dwa lata. Jeżeli się sprawdzi, będzie wprowadzony na inne przejścia graniczne. Celnicy nie wykluczają też rozszerzenia na samochody osobowe.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz