Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Reżim w Korei Północnej. Projektanci domu, który się zawalił, rozstrzelani

0
Podziel się:

Bezpośrednie przyczyny katastrofy nie są znane, lecz istnieją podstawy, by sądzić, że wina spoczywa na robotnikach i kierownikach robót, którzy kradli z budowy gmachu stal i cement, by je sprzedać na czarnym rynku.

Reżim w Korei Północnej. Projektanci domu, który się zawalił, rozstrzelani
(RIA Novosti/EAST NEWS)
bEUPrDuJ

Czterej inżynierowie - projektanci i budowniczowie apartamentowca w Pjongjangu, który zawalił się 18 maja - zostali aresztowani zaraz po katastrofie i rozstrzelani - podał dziś The Daily Mail, powołując się na japońską gazetę Tokyo Shimbun.

Inna japońska gazeta _ Yomiuri Shimbun _ pisze, że bezpośrednie przyczyny katastrofy nie są znane, lecz istnieją podstawy, by sądzić, że wina spoczywa na robotnikach i kierownikach robót, którzy kradli z budowy gmachu stal i cement, by je sprzedać na czarnym rynku.

Mimo że w 23-kondygnacyjnym apartamentowcu pozostawały jeszcze do wykonania zewnętrzne roboty wykończeniowe, już w listopadzie zaczęli się do niego wprowadzać mieszkańcy - członkowie północnokoreańskiej nomenklatury, w tym elita Partii Pracy Korei. W chwili katastrofy w domu znajdowały się co najmniej 92 rodziny - ponad 500 osób i, jak piszą media, należy domniemywać, że wszystkie zginęły.

bEUPrDuL

O _ poważnym wypadku _ na budowie w stolicy kraju informowała 18 maja oficjalna północnokoreańska agencja prasowa KCNA. Nie podała liczby ofiar śmiertelnych, lecz podkreśliła, że przywódca Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej Kim Dzong Un _ nie zmrużył oka przez całą noc po tragedii _.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUPrDvm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)