Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czołowy deweloper w Polsce trafi w ręce Goldman Sachs. UOKiK dał zgodę

9
Podziel się

17. największy bank świata inwestuje w polski rynek deweloperski. Właśnie dostał zgodę od UOKiK na kupno drugiej firmy na rynku, czyli warszawskiego Robygu.

UOKiK zgodził się, by Robyg trafił w ręce spółki zależnej od banku Goldman Sachs
UOKiK zgodził się, by Robyg trafił w ręce spółki zależnej od banku Goldman Sachs (AP/FOTOLINK)
bDBoAIMl
  1. największy bank świata inwestuje w polski rynek deweloperski. Właśnie dostał zgodę od UOKiK na kupno drugiej firmy na rynku, czyli warszawskiego Robygu. Zapłaci ponad miliard złotych.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie kontroli nad Robyg przez należącą do banku Goldman Sachs spółkę Bricks Acquisitions Limited. To był warunek ogłoszenia wezwania w na 100 proc. akcji Robyg po 3,55 zł za szt.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie i Gdańsku. W pierwszych trzech kwartałach ub.r. sprzedał 2,7 tys. mieszkań co daje mu drugie miejsce na rynku zaraz za Dom Development, ze stratą zaledwie 35 mieszkań do lidera.

bDBoAIMn

"Wzywający otrzymał decyzję prezesa UOKiK o udzieleniu bezwarunkowej zgody na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez wzywającego kontroli nad spółką, co oznacza ziszczenie się warunku prawnego zastrzeżonego w treści wezwania" - podano w komunikacie.

Przejęcie całości spółki kosztować będzie 1,03 mld zł. Termin rozpoczęcia przyjmowania zapisów na akcje - 2 stycznia 2018 r., termin zakończenia przyjmowania zapisów na akcje - 2 lutego 2018 r.

Zobacz także: Zobacz również: Zanim kupisz mieszkanie zadaj te trzy pytania

Bricks Acquisitions Limited to podmiot pośrednio należący do Goldman Sachs Group. Dotąd nie posiadał akcji Robygu, a przynajmniej nie tyle, by być zmuszonym do ujawnienia się.

bDBoAIMt

Największymi akcjonariuszami Robygu jest obecnie sześć funduszy emerytalnych, z OFE Aviva BZ WBK i OFE PKO BP Bankowy na czele. Razem z grupą towarzystw funduszy inwestycyjnych OFE mają łącznie prawie 74 proc. kapitału spółki. Przy cenie 3,55 zł za akcję, która jest bliska rekordowym notowaniom, nie powinno być problemów z ich zgodą na sprzedaż.

bDBoAIMO
budownictwo
nieruchomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
b x c
3 lata temu
no zaczyna sie pokazywanie kto stoi za PIS
break
3 lata temu
dodrukowane dolce trzeba gdzieś zmaterializować i znalazła się warcholska pisowska Polska
Tom
3 lata temu
Beznadziejny artykuł, zero konkretnych informacji Autor mógł chociaż dodać,że kurs akcji od miesiąca jest na poziomie 3,69-3,72 i wątpliwe jest, żeby ktoś oddał po cenie wezwania (3,55 0
bDBoAIMP
Oj
3 lata temu
Najpierw byli Rosjanie, potem Niemcy a teraz Amerykanie (Żydzi) ? A kiedy nie będzie nas doić obcy ?
obserwator
3 lata temu
Polską rządzą dwie sekty: żydowska finansjera i katolicka manipulacja K.K