Notowania

Zgoda na zwiększenie wydobycia ropy. Arabia Saudyjska nie potwierdza, a ceny rosną

Wysokie ceny ropy naftowej przekładają na cennik na stacjach paliw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Król Salman ibn Abd al-Aziz Al Su'ud

Ceny ropy są za wysokie. To psuje szyki amerykańskiej administracji i szkodzi trendom gospodarczym. Donald Trump więc tweetuje, ale oficjalna Saudyjska Agencja Prasowa nie potwierdza jego doniesień. Tymczasem ceny na stacjach rosną.

Czyżby amerykański prezydent nadinterpretował słowa króla Arabii Saudyjskiej? Saudyjska państwowa agencja prasowa SPA nie potwierdziła, że przywódca największego producenta ropy naftowej wydał zgodę na zwiększenie wydobycia ropy. To miałoby zbić ceny na światowych rynkach.

"W rozmowie Króla Salmana z prezydentem Trumpem podkreślona została jedynie potrzeba utrzymania stabilności rynków ropy naftowej i wzrostu światowej gospodarki" - przekazuje PAP.

W komunikacie wspomniano jedynie ogólnikowo, że porozumiano się, iż kraje produkujące ropę będą musiały "uzupełnić jakiekolwiek potencjalne niedobory".

Tym czasem prezydent USA na Twitterze już zdążył zakomunikować, że król Salman zgodził się na ponieść wydobycie "może o 2 mln baryłek", aby przywrócić stabilności na rynkach po zmniejszeniu produkcji w Iranie i Wenezueli.

Wysokie ceny ropy przekładają na cennik na stacjach paliw. Choć początek tegorocznych wakacji mógł napawać nadzieją, że ceny paliw na stacjach spadną, to wydarzenia ostatnich dni na rynku międzynarodowym sprawiły, że polskie rafinerie wyraźnie podniosły ceny paliw – zaznacza e-Petrol.

Wciąż za paliwa płacimy zdecydowanie więcej niż przed rokiem – dodaje BM Reflex. Pb95 jest droższa o 67 gr/l, Pb98 o 65 gr/l, diesel o 84 gr/l, a autogaz o 27 gr/l.

Mało tego, po chwilowej obniżce w czerwcu, czeka nas kolejna fale wzrostów cen. Jak prognozuje Urszula Cieślak, w pierwszym tygodniu lipca ceny benzyny i oleju napędowego mogą średnio rosnąć o co najmniej 4 – 6 groszy na litrze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: paliwa, usa, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-07-2018

CZARNOWIDZNIEMCY - Berlin - Jestem tu 30 lat i jakoś nie zauważyłem, żeby coś potaniało - że ROPA a Gaz, Prąd, Żywność, bilety, lekarstwa, stopniowo tylko … Czytaj całość

01-07-2018

CZARNOWIDZNIEMCY - Berlin - Jestem tu 30 lat i jakoś nie zauważyłem, żeby coś potaniało - że ROPA a Gaz, Prąd, Żywność, bilety, lekarstwa, stopniowo tylko … Czytaj całość

01-07-2018

educated guessteraz oni lecą sobie w wujka z Trumpem, oj, będzie bolało

Rozwiń komentarze (4)