Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ropa bije kolejne rekordy

0
Podziel się:

Na giełdach w Nowym Jorku i w Londynie ceny ropy pobiły kolejne rekordy. Według maklerów powodem wzrostu cen są obawy o możliwe zakłócenia w dostawach surowca, związane z konfliktem na tle programu nuklearnego Iranu.

bEDkvgCt

Brent spod dna Morza Północnego w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures w Londynie zdrożała zaś o 95 centów do rekordu - 75,03 USD za baryłkę.

Obawy na rynku paliw nie słabną również z powodu możliwych kolejnych prób rakietowych, przeprowadzanych przez Koreę Północną.

_ Ropa w dostawach na sierpień na giełdzie w Nowym Jorku zdrożała w piątek wczesnym popołudniem o 51 centów do rekordowych 75,65 USD za baryłkę. _"Napięcie geopolityczne związane z Koreą Północną i Iranem jest podobne, a na dodatek ostatnie dane o stanie paliw w USA nie były na tyle dobre, aby ceny ropy na dłużej spadły" - powiedział Bruce Evers, analityk Investec Securities w Londynie.

bEDkvgCv

Wcześniej w piątek ropa taniała, a w USA kosztowała w handlu elektronicznym o ok. 40 centów mniej, po niespodziewanym wzroście rezerw benzyny w USA w ub. tygodniu.

Departament Energii poinformował w czwartek, że amerykańskie zapasy benzyny wzrosły o 727 tys. baryłek do 213,1 mln b. Analitycy spodziewali się tymczasem ich spadku o ok. 0,5 mln b.

bEDkvgCW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)