Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja apeluje do USA o rozwiązanie kryzysu

0
Podziel się

USA od 1 października pozostają bez ustawy o wydatkach państwa i wciąż nie widać perspektywy kompromisu między Kongresem a prezydentem.

Rosja apeluje do USA o rozwiązanie kryzysu
(kevindooley/CC/Flickr.com)
bEpDoJmJ

_ Rosja zaapelowała do USA o jak najszybsze rozwiązanie kryzysu politycznego związanego z budżetem i zadłużeniem, który wywołuje niepokój światowych liderów gospodarczych _ - oświadczył w Waszyngtonie rosyjski minister finansów Anton Siłuanow.

_ Pragnąłbym wyrazić nadzieję, że nasi amerykańscy partnerzy znajdą rozwiązanie najszybciej, jak to możliwe (...) bez tego nie będziemy w stanie iść naprzód _ - powiedział Siłuanow na spotkaniu ministrów finansów i szefów banków G20, krótko zrelacjonowanym przez wewnętrzną telewizję Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW).

Siłuanow powiedział dziennikarzom, że amerykański minister skarbu Jack Lew i szef Rezerwy Federalnej (Fed) Ben Bernanke zapewniali _ finansową dwudziestkę _ (G20), że problem podniesienia pułapu zadłużenia USA powinien być załatwiony do 17 października.

bEpDoJmL

W Waszyngtonie trwa jesienna sesja MFW i Banku Światowego. W stolicy USA spotykają się przedstawiciele MFW, Banku Światowego, ministrowie finansów i gospodarki, a także reprezentanci biznesu. W czwartek, jak pisze AFP, o jak najrychlejsze uregulowanie kryzysu w USA apelowała inna wschodząca gospodarka, Chiny, ustami wiceprezesa banku centralnego Chin Yi Ganga.

USA od 1 października pozostają bez ustawy o wydatkach państwa i wciąż nie widać perspektywy kompromisu między Kongresem a prezydentem, którzy powinni się porozumieć w sprawie podniesienia limitu długu publicznego do 17 października, kiedy to według ocen ministerstwa skarbu państwu zabraknie pieniędzy na bieżące regulowanie zobowiązań.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpDoJnm
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)