Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
14.09.2010 16:10

"Rosja chce, by umowa gazowa była zgodna z prawem UE"

Zapewnia o tym nowy ambasador tego kraju w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(nord-stream.com)

Rosji zależy, by umowa gazowa z Polską była podpisana zgodnie z prawem unijnym. Zapewnił o tym nowy ambasador Rosji Aleksander Aleksiejew.

Komisja Europejska domaga się, aby taryfy za tranzyt rosyjskiego gazu były ustalane sprawiedliwie. Chce też, by rurociągiem jamalskim, którym płynie rosyjski surowiec, zarządzał niezależny operator i by dostęp do niego miały wszystkie unijne firmy, a nie tylko rosyjski monopolista, czyli Gazprom.

Rosyjski ambasador przypomniał, że w najbliższym czasie spotkają się w Moskwie przedstawiciele Rosji, Polski i Komisji Europejskiej w celu omówienia zastrzeżeń Komisji Europejskiej.

- _ W najbliższą sobotę mają się odbyć trójstronne konsultacje w Moskwie w celu doprowadzenia do tego, by teksty umów odpowiadały wymogom unijnym. Jesteśmy zainteresowani tym, aby, po pierwsze, jak najszybciej dojść do porozumienia, a po drugie, aby nasi polscy partnerzy nie mieli żadnych problemów z Komisją Europejską - powiedział ambasador . _

Ambasador ukończył renomowaną uczelnię Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych, kuźnię radzieckich dyplomatów. Od lat siedemdziesiątych pracował w dyplomacji jako pracownik oraz radca ambasad radzieckich w Szwajcarii i Belgii. W latach 2004-2008 Aleksiejew był ambasadorem w Serbii i Czarnogórze. Zna język angielski, niemiecki i francuski.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t20185.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/umowa;gazowa;z;rosja;coraz;blizej,166,0,560806.html) Umowa gazowa z Rosją coraz bliżej Pawlak: Możemy ją podpisać już jutro. PiS: Umowa bardziej uzależni nas od Gazpromu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t75544.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/umowa;gazowa;to;wielkie;ustepstwo;na;rzecz;rosji,110,0,672110.html) Umowa gazowa to wielkie ustępstwo na rzecz Rosji? Tzw. raport Naimskiego ma nieść bardzo niekorzystne dla rządu informacje.
Tagi: rosja, gaz, umowa, ambasador, prawo, unia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz