Notowania

polska
10.11.2008 13:44

Rosja cofnęła zakaz importu polskich owoców i warzyw

Zezwolenia importowe wyda rosyjska Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Wwóz na wschód naszych produktów będzie się odbywać zasadzie zezwoleń importowych wydawanych przez rosyjską Służbę Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego.

Produkty dodatkowo będą również musiały mieć certyfikaty polskiej Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz zawierać dokumenty informujące o użyciu pestycydów przy ich produkcji. Władze wyznaczyła około 20 przejść granicznych, przez które polską produkcję roślinną można wwozić.

Rosja zakazała importu polskich owoców i warzyw jesienią 2005 roku. W wyniku późniejszych starań polskich władz i ustaleń między Unią Europejską i Rosją uregulowano wszelkie kwestie sporne. Teraz Moskwa postanowiła wznowić import polskich owoców i warzyw.

W Moskwie ceny owoców i warzyw nieco zaskakują. Kilogram najtańszych ziemniaków kosztuje 20 rubli, czyli 2 złote, kilogram jabłek i gruszek to wydatek już minimum 60 rubli, czyli równowartość 6 złotych.

*ZOBACZ TAKŻE: *

* [ Unijne cła na import zbóż ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/iar/artykul/ue;przywrocila;cla;na;import;zboza;z;krajow;spoza;wspolnoty,79,0,379983.html )
Tagi: polska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz