Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja ostrzega Ukrainę: Trzeba stłumić ten bunt

0
0
0
Podziel się

To USA i UE wyhodowały na Ukrainie rusofobów, którzy dziś buntują się legalnej władzy - uważa doradca prezydenta Putina.

Rosja ostrzega Ukrainę: Trzeba stłumić ten bunt
(Głos Rosji)
bCNNFEBN

Doradca prezydenta Rosji do spraw gospodarczych Siergiej Głazjew (na zdjęciu) określił obecne wydarzenia na Ukrainie jako pełzający przewrót. Ostrzegł on ukraińskiego prezydenta Wiktora Janukowycza, że jeśli nie stłumi buntu, to straci władzę, a Ukraina pogrąży się w chaosie.

Głazjew mówi o tym w wywiadzie dla magazynu _ Gazprom _, wydawanego przez rosyjski koncern paliwowy. Rozmowa ukaże się w pierwszym numerze pisma. Jej zapis na swoim blogu upublicznił redaktor naczelny periodyku Siergiej Prawosudow.

Zapytany, w którą stronę odchyli się wahadło na Ukrainie, doradca Władimira Putina oświadczył, że będzie to zależeć od jej prezydenta. - _ Stoi on w obliczu pełzającego przewrotu, a ponieważ jest gwarantem konstytucji, bezpieczeństwa i integralności Ukrainy, to nie ma on wyboru _ - oznajmił.

bCNNFEBP

_ - Albo obroni ukraińską państwowość i stłumi bunt, sprowokowany i finansowany przez siły zewnętrzne, albo ryzykuje utratę władzy, a wówczas Ukrainę czeka narastający chaos i wewnętrzny konflikt, z którego nie widać wyjścia _ - dodał Głazjew.

Doradca prezydenta Rosji ocenił, że w wypadku Ukrainy _ czynnik ingerencji z zewnątrz - jest czynnikiem nr 1, który należy uwzględniać _. _ - Mamy do czynienia nie z banderowcami, którzy nagle wyszli z lasów, ale z ukierunkowaną, systemową pracą informacyjno-propagandowej machiny, która zdruzgotała już nie jedno państwo na świecie i która dzisiaj wykreowała wybuchową sytuację na Ukrainie _ - wyjaśnił.

Głazjew oświadczył, że USA i ich sojusznicy z NATO w ciągu 20 lat tylko oficjalnymi kanałami przekazali 5 mld dolarów na _ wyhodowanie eksperckiej wspólnoty intelektualnej, nastawionej przeciwko Federacji Rosyjskiej i ukierunkowanej na kształtowanie rusofobicznych nastrojów w społeczeństwie ukraińskim _.

Zdaniem doradcy Putina, w Moskwie _ nie doceniono zarówno czynnika zewnętrznego wpływu, jak i jego skali _. _ Ludzie przeznaczają miliardy dolarów, aby wbić klin między naszymi krajami i narodami. Nie doceniliśmy naporu i presji, nie doceniliśmy amerykańskiej geopolityki, której sens na poradzieckiej przestrzeni określa zasada dziel i rządź _ - wskazał.

bCNNFEBV

Głazjew zauważył, że ważną rolę w kształtowaniu polityki USA na arenie międzynarodowej odgrywają dzieła Zbigniewa Brzezińskiego. - _ Człowiek ten cierpi na skrajną formę rusofobii i - moim zdaniem - powinien się leczyć _ - podkreślił doradca prezydenta FR.

We wrześniu 2013 roku, zniechęcając Ukrainę do podpisywania umowy o stowarzyszeniu z Unią Europejską, Głazjew na 11-12 mld dolarów rocznie oszacował potencjalne korzyści, jakie kraj ten odniesie, jeśli przyłączy się do Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej, budowanej przez Rosję.

_ - Z chwilą podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE Ukraina straci samodzielność i przestanie być dla nas nie tylko strategicznym, ale nawet potencjalnym partnerem _ - ostrzegł wówczas doradca Putina. Ogłosił też, że Ukraina po podpisaniu umowy stowarzyszeniowej z UE _ zniknie jako podmiot prawa międzynarodowego _.

Czytaj więcej w Money.pl

bCNNFEBW
bCNNFECq
zamieszki na ukrainie
ukraina
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
gospodarka światowa
0
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(0)