Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosja poszerzy embargo na polską żywność?

0
Podziel się:

Rosja zamierza poszerzyć embargo na import polskiej żywności, ostrzega Andrzej Lepper. Wicepremier, minister rolnictwa powołał się na pochodzące sprzed kilku dni pismo, które główny lekarz weterynarii dostał z Rosji.

Rosja zamierza poszerzyć embargo na import polskiej żywności, ostrzega *Andrzej Lepper*. Wicepremier, minister rolnictwa powołał się na pochodzące sprzed kilku dni pismo, które główny lekarz weterynarii dostał z Rosji.

Oprócz produktów z mięsa i z roślin rosyjskie embargo ma także objąć Lepper: Rosja zamknie dla nas rynek mlekawyroby z mleka. Lepper powtórzył, że od dłuższego czasu zabiega w Moskwie o zniesienie embarga. Według Leppera wysiłki te może jednak zniweczyć wypowiedź wiceministra obrony Antoniego Macierewicza sprzed tygodnia. W telewizji Trwam powiedział on, że część byłych ministrów spraw zagranicznych po 1989 roku była sowieckimi agentami. Niedawno za pośrednictwem swego rzecznika Macierewicz oświadczył, że użył niefortunnego skrótu myślowego i przeprosił osoby tym urażone.

Według Leppera, ta wypowiedź mogła obrazić także Rosję i utrudni rozmowy z Moskwą. Zdaniem ministra rolnictwa, oświadczenie Macierewicza było szkodliwe dla Polski, bo podważa naszą wiarygodność.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)